Adsense ile Para Kazanma | Hobinizi Paraya Dönüştürün

adsense ile para kazanma

İçindekiler

Evden para kazanma yollarını arıyorsanız Adsense ile para kazanma size hitap eden bir seçenektir. Bilindiği gibi internet dünyasındaki gelirlerin pek çoğu reklam gelirlerinden oluşmaktadır. Reklam geliri elde etmek isteyenler için Google tarafından sunulan en iyi hizmet Adsense’dir.

Adsense Nedir?

Adsense Google tarafından sunulan bir reklamcılık hizmetidir. Buraya ücretsiz olarak kaydolarak siz de Google’da bir reklam yayıncısı olabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın ki bu işi yapmak için ilk olarak bir web sitenizin olması gerekir. Blog, e-ticaret sitesi ya da diğer siteler olması fark etmez. Google üzerinden faaliyet gösteren bir herhangi konu ve çeşitteki bir site yeterlidir.

Ayrıca sitenizin ziyaretçi trafiği aktif olmalıdır. Yani bu reklamları görecek ve tıklayacak kişiler olması gerekir.

Bu özelliklere sahipseniz derhal Adsense’ye üye olarak reklam almaya başlayabilirsiniz. Üye olduktan sonra reklam gelirleriniz ödeme alacağınız hesabı aktif ederek ilk reklamınızı alabilirsiniz.

Adsense’ye üyelik başvurusu yapıldığında bazı sebeplerden ötürü reddedilmesi de mümkündür. Bu durumda Google size detaylı bir bilgi mesajı göndererek sitenizde neler yapmanız gerektiğini açıklayacaktır. Bu düzeltmelerden sonra üyeliğinizi tekrar yapabilir ve reklam alabilirsiniz.

Neden Adsense Kullanılır?

Adsense’in Google’a bağlı olarak hizmet sunuyor olması zaten en büyük güvence. Üstelik bu uygulama oldukça başarılı bir şekilde yürüyor. Paranızı alamama gibi ihtimaller söz konusu değil. Bir de reklam alabilmek için öyle milyonlarca, binlerce tıklanmanıza gerek yok. Günde 100 ziyaretçiniz bile olsa reklam alabilmeniz mümkün. Yani Google, yeni başlayanları da destekliyor.

En önemli diğer hususlardan biri de Adsense’in en çok kullanılan uygulama olmasıdır. Merak ettiğiniz hususlarda bilgi kaynaklarına ulaşmanız çok daha kolaydır.

Adsense Reklam Seçimi Nasıl Yapılır?

Adsense’ye üye olduktan sonra web sitenizde, blogunuzda ya da youtube kanalınızda yayınlanmasını istediğiniz reklamlara ilişkin bir filtreleme yaparsınız. Mesela moda blogunuz varsa giyim markalarının reklamlarını tercih ederken, ekstrem sporlara ilişkin youtube kanalınız varsa spor malzemeleri seçebilirsiniz.

Burada tek bir seçim yapılmamaktadır. Pek çok farklı alandan seçim yapmanız mümkündür. ancak ziyaretçilerinizin ilgisini çekmek için reklam alanları belirlemelisiniz. Mesela moda blogunuz için kış lastiği reklamı çıkması yararsızdır ve kimse tıklamaz.

Bu alanda dilerseniz çıkmasını istemediğiniz reklamları da seçebilirsiniz. Mesela e-ticaret siteleri için rakip firma reklamlarını engellemek gerekir. İşte bu aşamalardan sonra kaliteli bir reklam yayıncısı olabilir ve Adsense ile para kazanma aşamasına geçebilirsiniz.

Adsense Reklamları Neye Göre Çıkar?

Google’ın her alanda olduğu gibi reklam konusunda da belirlediği stratejiler vardır. Reklamlar da bu strateji ile çıkarak daha çok kişiye hitap edecektir. kişilerin ilgi alanları ne ise sitenizde buna göre ürün ve hizmetlerin reklamı çıkacaktır.

Google’da arama yaptığını ürün ve hizmetlerin internette gezerken reklam olarak karşınıza çıktığını fark etmişinizdir. İşte bunlar Google’ın pazarlama stratejileridir. Bu tür reklamlara tıklanma ihtimalleri de daha fazladır.

Google örümcekleri sürekli olarak aktiftir. Hem sitenizin ilgi alanını hem de ziyaretçilerin ilgi alanını kodlayarak bunlara uygun reklamlar çıkarırlar. İşte bu sayede Google Adsense ile para kazanma çok daha kolay bir hal alacaktır.

Adsenseden Nasıl Para Kazanılır?

Adsense ile reklam yayınladıktan sonra para kazanmak için ziyaretçilerin reklamları tıklaması gerekir. Her tıklanma size para olarak dönecektir. Tıklanan reklamlardan hem Google, hem de site sahibi kazanır. Google asıl reklamların sahibidir ve siz yayıncısınızdır. Bu yüzden Google size komisyon vererek çalışır. Mesela bir reklama tıklanma 1 lira ise 30 krş  Google, kalanını ise siz alırsınız. Tabi bu fiyatlar her reklamda farklılık gösterir. Ünlü markaların reklamlarından çok daha fazla para kazanırken, yerel markalardan daha az kazanabilirsiniz. Yani bu durum reklam verenlerin bütçesi ile de yakından ilgilidir.

Rekabetin yüksek olduğu alanlarda reklam verenler daha fazla bütçe ayıracaktır. Siteniz de bu alanlarda faaliyet gösteriyorsa daha çok reklam geliri kazanabilirsiniz.

Sitenizin tıklanma oranı ne kadar yüksekse reklamlara tıklanma oranları da o kadar fazla olacaktır. bu yüzden reklamlardan hatırı sayılır paralar kazanmak için sitenizi geliştirmeniz gerekir.

Adsense Paranızı Nasıl Öder?

Adsense’de tüm bu aşamaları kaydettiyseniz, reklam geliri birikmeye başlar. Adsense hesabınıza girerek bu kazançları görebilirsiniz. Bu yüzden hesabınızın kullanıcı adı ve şifre gibi bilgilerini kaybetmemeniz gerekir. Adsense sizin için hesabınızda hastalık, aylık gibi periyotlarla biriken ödemelerinizi de hesaplayacaktır. Ana sayfa üstündeki sağ üst köşeden ödeme ayrıntılarını görüntüleyebilirsiniz.

Adsense’de ilk ödemenizi alabilmek için en az 200 TL kazancınız olması gerekiyor. Daha alt limitler birikerek 200 TL olunca ödeme yapılıyor.

 

Dikkat, Adsense Hesabınız Banlanmasın

Bazı kurallara uymazsanız Google, Adsense hesabınızı banlayacaktır. Bu yüzden dikkat etmelisiniz. Mesela aynı IP’den sürekli tıklanma gelmemeli. Yani kendinize reklam kazancı sağlamaya çalışmayın. Kumar, kumarhane, şiddet, nefret, telif hakkı alınmadan ürün satılması gibi durumlar ve yasadışı kullanımlarda hesabınız banlanacaktır. Bu hususlara dikkat ederek Adsense ile para kazanma aslında oldukça kolaydır.

İlgini Çekebilir :  Youtube Kanal Fikirleri | 5 Adet Yüksek Kazançlı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir