Airdrop nedir? Nasıl ücretsiz coin kazanılır?

air1 - Airdrop nedir? Nasıl ücretsiz coin kazanılır?

İçindekiler

Airdrop nedir, son zamanlarda dur durak bilmeden büyüyen kripto para piyasası aynı zamanda sektörel bazda yayılmaya ve yeni fikirlere öncülük etmeye devam ediyor. Bitcoin ile başlayan bu kripto para sürecinin insanlar tarafından değer görmesi ile birlikte ardından kripto para alım satımı yapabileceğiniz borsalara öncülük etti. Popülerliği her geçen gün artan kripto para piyasasına paralel olarak her geçen gün yeni bir kripto para borsası açılıyor. Tabi ortada değer kazanan veya kaybeden bir para mevcut ise elbette ki değer gidişatını anlık olarak görebileceğimiz veya uzun süreçte takip edebileceğimiz bir siteye ihtiyaç duyarız. Kullanıcıların bu isteğini karşılamak için hızlı davranan internet girişimcileri, kripto paraların değer analizini yapmak ve gidişatı göstermeyi amaçlayan kur takip siteleri kurdular. Kripto paralarınızı hangi siteden takip etmek istediğiniz konusunda kararsız iseniz Kripto para kur takip siteleri adlı yazımıza göz atmanızı öneriyorum.

Airdrop nedir?

Airdrop nedir, gitgide yayılan kripto para piyasası bu seferde karşımıza airdrop kavramıyla çıktı. Genel olarak bu terimlere yabancı olan milletimizin aklına eminim ki airdrop nedir sorusu mutlaka gelmiştir. Airdrop nedir diye soran okuyucularımız için en kısa şekilde airdrop, piyasaya yeni girecek olan kripto para birimlerinin reklam amaçlı bedava dağıtılmasıdır. Reklamcılığın sonu yok ya, bana göre airdrop sistemi günlük hayattan esinlenerek kurulmuştur. Airdrop nedir sorusunun cevabını en yalın hali ile marketlerde karşılaştığımız tadım tezgahlarına benzetebiliriz. Tadına baktığınız ürünü kripto para, sizi kullanıcı, veren kişiyide kripto para yaratıcısı olarak düşünmeliyiz. Airdrop nedir sorusunda taşlar yerine oturduğuna göre devam edebiliriz.

Airdrop nedir? Nasıl coin kazanırım?

Airdrop nedir sorusu ile karşılaşan okuyucularımızın tutarlı bir cevap verebileceğini düşünüyorum. Airdrop nedir öğrendik peki nasıl kazanca çevirebiliriz bunu biraz da ondan bahsedelim. Her saat hatta her dakika sayısı artan kripto paralar genel de airdrop sistemi ile kullanıcılarını haberdar ederek potansiyel müşterilerini kendilerine çeker. Eğer sizde airdrop nedir biliyorsanız ve airdrop ile dağıtılan coinlere sahip olmak istiyorsanız sürekli takip halinde bulunmanız gerekmektedir.

Yüzlerce coin arasından seçim yapmak zor olacaktır elbet fakat bu piyasayı bilen kişi tavsiyelerini yada kendi analizinizi takip etmek size büyük fayda sağlar. Belirlediğiniz coinin airdrop sürecinde illa ki verilen coin karşısında sizden talepte bulunacaklardır. Bu talepler bazen retweet yapmak veya telegram hesapları ile etkileşime girmek olurken, bazen belirli sitelere üye olmak, hatta bazı coinlerde ise sadece e-posta onayı olabiliyor. Sizde coin dağıtıcıları tarafından size verilen görevleri yerine getirerek coin kazanabilirsiniz. Belki kazandığınız an pek bir şey ifade etmesede belli bir süre sonra sizi zengin edebilir. Kim bilebilirdi ki kripto paraların böyle değer kazanacağını?
air2 - Airdrop nedir? Nasıl ücretsiz coin kazanılır?

Yeni airdroplardan nasıl haberdar olurum?

Airdrop nedir ne değildir az çok öğrendik fakat yeni kullanıma sunulacak olan kripto paralardan nasıl haberdar olacağınız konusunda kafanızda soru işaretleri kalmış olabilir. Sonuçta sürekli airdrop arayacak haliniz yok. İşte bu durumu ortadan kaldırmak için kurulmuş olan airdrop listeleri veren siteler mevcut. Bu sitelerden en popüleri airdrop alert olarak göz çarpıyor. Bunun dışında sosyal medya hesaplarınızdan da airdrop paylaşımı yapan hesapları takip ederek yeni kripto paralardan anlık haberdar olabilirsiniz. Bu paylaşım alanlarını kullanmıyorum diyorsanız eğer forum sitelerinde gezinerek yeni airdroplar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bu paylaşımlarda genellikle yeni kripto para hakkında bilgi ve airdrop yöntemiyle kripto para kazanmak için hangi görevleri yapmanız gerektiğinden bahsediyor. Üstelik yapmanız gerekenler belirtildiği için sizi büyük bir yükten kurtararak hızlı bir seçim yapmanıza olanak sağlıyor.

Airdrop yöntemi ile kazanılan coinler nerede saklanır?

Airdrop nedir, nasıl kripto para kazanılır hakkında detaylı bilgi barındırdığınızı varsayıyorum. Bildiğiniz gibi fiziksel paraları saklamak için nasıl cüzdan veya banka hesabı gerekiyorsa kripto paralarıda saklamak için cüzdanlar gerekiyor. Belli başlı kripto para birimlerinin hangi cüzdanlarda saklanılması gerektiği genellikle bilinse bile airdrop ile piyasaya göz kırpan coinlerin nerede saklanacağı konusunda kararsızlıklar mevcuttur. Genel olarak my ether wallet cüzdanı kullanılsa dahi airdrop yöntemiyle paylaşılan coinlerden bazıları özel cüzdanlar belirterek kripto paralarınızı nerede saklamanız konusunda sizi fikir sahibi yapıyor.

Hangi kripto para cüzdanını kullanacağınız konusunda kararsızlık yaşıyorsanız, Hangi kripto para cüzdanını kullanmalıyım adlı makalemizi inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

İlgini Çekebilir :  Alt coin nedir? En iyi alt coinler hangileridir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir