Alt coin nedir? En iyi alt coinler hangileridir?

coinana - Alt coin nedir? En iyi alt coinler hangileridir?

İçindekiler

nedir 1 - Alt coin nedir? En iyi alt coinler hangileridir?
Alt coin nedir?
Alt coin sözcüğüne internette dolaşırken illaki denk gelmişsinizdir, kim bilebilirdi ki dünya para piyasası yepyeni bir para birimi ile karşı karşıya kalacak. Hızla gelen teknoloji sonunda parasal sisteme de el atarak bankaların gidişatına dur demeye başladı. Alt coin nedir diyecek olursanız, bitcoin dışındaki tüm diğer kripto paralara verilen isimdir. Tek bir kripto para olmayışıyla birlikte çok geniş bir kripto para ağı olarak nitelendirilebilir. Alt coin, bitcoinin hızlı yükselişinin ardından farklı kişiler tarafından farklı algoritmalar ile hazırlanmış olan bağımsız kripto paralardır. Kendi piyasasını oluşturmayı başaran alt coinlere ilgi şu sıralar çok yüksek çünkü bitcoinin başını alıp gitmesinden dolayı insanlar yatırım yapacak yeni arayışlar içerisine girmişlerdir. Bu arayışa en hızlı çözümde alt coin tarafından sağlanmıştır.

En iyi alt coinler

1- Monero

Monero, diğer alt coinlere oranla anonimlik hakkında ki çabasını sürekli dile getiriyor. Anonimlik mottosuyla çıktıkları bu yolda her geçen gün değerine değer katan monero son zamanların en gözde alt coinlerinden biri olarak işlem görmektedir. Kullanmış olduğu benzersiz şifreleme yöntemi dolayısıyla monero transfer işlemlerinin takip edilemez olması dolayısıyla herkes tarafından takdir edilen bir alt coindir. Takip edilemez oluşundan dolayı illegal işler için kolay kullanım alanı sağlayan monero popülerliğini git gide artırmaya devam ediyor.

2- Etherium

Etherium, son zamanların kasıp kavuran ve en çok işlem gören alt coinlerinden biri haline gelmiştir. Bu hale gelmesinin ve bitcoine veliaht olarak gösterilmesinin sebebi ise ticaret yapan kişiler arasında akıllı sözleşme adında bir anlaşma imzalattırmasıdır. Bitcoinden çok daha hızlı transfer işlemlerini gerçekleştiren bu coin şu sıralar bu işle ilgilenenlerin gözdesi olmuş durumda. Siz yine de kripto para furyası biraz durgunlaşana kadar bekleyin çünkü hızlı yol alan kripto paraların düşüşü de bir o kadar hızlı oluyor.

3- IOTA

Aklınızdaki tüm coin sistemlerini unutun çünkü IOTA bunlardan tamamen farklı bir biçimde piyasada dolaşıyor. Kripto para madenciliğine izin vermeyen bu alt coin aynı zamanda kullanıcılarına sınırsız işlem yapma hakkı tanıyor. Tüm bunları yaparken yine kullanıcı lehine bir hareket daha yapan IOTA yapılan hiç bir işlemden para talep etmiyor. Kullanıcı yanlısı profili ile ilgililerin severek yatırım yaptığı bir coin haline gelmiş bulunmaktadır.

4- Ripple XRP

Bu kripto para türünü diğerlerinden ayıran özellik ise hem madencilik yapılmıyor oluşu hemde bir şirket tarafından yönetiliyor olmasıdır. Blockchain üzerinden işlem yapan ripple xrp adlı bu şirket Western Union, Akbank, Santander gibi şirketlerle ortak çalışmalar yürütmektedir. Bu coinin bitcoine ve diğer kripto paralara göre artısı madencilik yaparken kazma işlemi sırasında daha az işlemci gücü gerektirmesidir.

5-LiteCoin

Eski google mühendisi Charlie Lee tarafından 2011 yılında geliştirilen Litacoin, bitcoin ile bir çok benzer özellikler taşıyor oluşundan dolayı küçük bitcoin olarak anılıyor. 21 Milyon üretilecek olan bitcoine oranla 4 kat daha fazla üretmek için oluşturulmuş bir algoritma kullanan bu kripto para çeşidi aynı zamanda çözümü 10 dakika süren bir blok süresini 2.5 dakikaya indiriyor.

Alt coin nasıl alınır? Nereden almalıyım?

Alt coinler de bitcoin gibi tüm kripto para borsalarında mevcuttur. Yurtdışında iseniz bir kripto para bankasına giderek alt coin alabilirsiniz fakat eğer türkiye de ikamet ediyorsanız o zaman BTC Türk, Paribu, Koinim gibi adresleri ziyaret ederek alt coin alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kendi deneyimlerim doğrultusunda bu 3 güvenilir site aracılığıyla sorunsuz şekilde alt coin alabilirsiniz.

Alt coin madenciliği nasıl yapılır?

Alt coin madenciliği, aynı bitcoin madenciliği gibi güçlü grafik kartlarına sahip olarak gereklidir. Üst düzey donanım ve yazılım ile sizde alt coin madenciliği yapabilirsiniz. Bitcoinden farklı olarak bazı alt coinlerin madenciliğinin yapılamayacağını alt coin madencileri için üzülerek söylemek istiyorum. Bu işle uğraşan kişiler bitcoin madenciliğinden ise bu kripto paralara yönelerek coin kazma ihtimallerini daha da yükseltiyorlar.

Alt coin cüzdanı olarak hangisini seçmeliyim?

Bu tür kripto paralarla işlem yapmak isteyenler cüzdan açmak zorundadır. Öncelikle akla blockchain gelse de yatırımcılara tavsiyem, yatırımlarının daha güvenli ve somut bir yere dayanması için, Ledger Nano S ve Trezor adında ki usb şeklinde kullanılan cüzdanlardan yana olacaktır. Hangi bitcoin cüzdanını kullanmalıyım makalesine göz atarak coin cüzdanları ile ilgili daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.
eniyicoin - Alt coin nedir? En iyi alt coinler hangileridir?

İlgini Çekebilir :  Kripto para kur takip siteleri ve incelemesi | En iyilerini listeledik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir