Clickbank Nedir | Nasıl Kullanılır | Nasıl Para Kazanılır

Clickbank Nedir

İçindekiler

İnsanlara sermaye koymadan ve çok zaman harcamadan para kazanmak her zaman cazip gelmiştir. Bu yöntemlerden biri olan ve geçen yıllara kadar popüler olan clickbank nedir konusu üzerine yoğunlaşacağız.

Clickbank adı verilen sistem, insanların öncelikle olarak dijital oluşumlarını, daha sonra da fiziksel ürünlerini internet üzerinden satıp para kazanmakla kazanç sağlayan bir sistem. Bu sistemi değerlendirmek için şimdilerde yasak olan Adwords reklamları, sosyal medya ve internet siteleriyle ürünleri satıp bir şekilde komisyon alma şeklinde bu sistem kullanılıyordu.

Ancak şimdilerde kalitesiz ürünler satıldığı için  Google bu reklamları yasakladı, insanlar çok az kazanç imkanı olduğu için ilgi göstermemeye başladı ve sektör şekil değiştirerek karşımıza çıktı. Kozmetik ürünler, gıda takviyeleri gibi internet üzerinden satılan ürünleri komisyon karşılığı satanlar içim gelir elde etme fırsatları ortaya çıktı.

Clickbank Nasıl Kullanılır?

Birçok kişi clickbank nedir sorusunun cevabını ararken internetten çeşitli yerlerdeki reklamların tıklanacağını düşünebilir. Oysa bu durum ismiyle ilgisizdir. Yani söz konusu olan önceden belirlenmiş bir takım ürünler ve bu ürünleri pazarlaması gereken sizlersinizdir.

Genelde ihtiyaç olmayan bu ürünlerin tanıtımının ve satışının yapılması oldukça zordur. Clickbank ürünlerinde e-kitaplar, yabancı dil setleri gibi dijital ürünler ağırlıklıdır. Son yıllarda bu ürünlere fiziksel ürünler de katıldı ama yine de ilgi görmedi. Hala ülkemizde birçok kişi bu sistem hakkında merak ettiklerini öğrenmek için can atıyor ve alternatif yöntemler olan e-marketing sistemi gibi sistemleri tercih ediyor.

Yani markası bilinen ve çok az komisyon karşılığında satılması hedeflenen kozmetik ve kişisel bakım ürünleri ile idare edilmeye çalışılan bu sistemle hiç sermaye ve masraf yapmadan para kazanmak mümkün değildir. Bu yüzden sistem biraz hayali bir vaat sistemi olarak bilinmektedir.

Clickbank ile Nasıl Para Kazanılır?

Bu sistemin akışı, size ait olmayan ve içeriğini tam olarak bilmediğiniz ürünlerin reklamını yapmakla başlar. Satış ortaklığı şeklinde uygulanır. Reklam verenin, reklam yapanla aynı platformda olduğu bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.

Yani sizin bir ürününüz var ve reklamını yapamıyorsunuz. Ama reklam yapan biri bu reklamı satıştan alınan komisyon karşılığında yapabilir. Bunun için bir sistem üzerinde buluşmanız gerekir ki bu da aracı olan clickbank oluyor. Aracılıktan size kalacak olan komisyonlar ne kadar fazla olursa o kadar para kazanırsınız. Ancak günümüzde aracı dışında bu işten para kazanan kişi yok gibidir. İkinci el kıyafet sitelerini düşünün. Bu sitelere bir de reklam yapan komisyoncu eklendiğinde bahsettiğimiz clickbank sistemi ortaya çıkmış oluyor.

Öncelikle blog açarak ürünlerin tanıtımlarını yapan bu kişiler, daha sonra sosyal medya üzerinden neredeyse rahatsız edici reklamlar yayınlayarak siteden kovulana kadar potansiyel müşteriye ulaşmaya çalışır.

Ürünlerin Reklamı Nasıl Yapılır?

Ürünlerin reklamını yapmak için öncelikle Adwords reklamlarının yasaklandığını bilmeniz gerekir. Yani kalitesiz ve ucuz ürünler için Google size destek vermeyeceği için ilgili sosyal medya paylaşımlarınız da kısa bir süre sonra bloklanacaktır. Bu riskleri göz önünde bulundurarak hareket etmeniz ve zamanınızı ne için harcayacağınızı bilmeniz gerekir.

Kaliteli ürünlerden az, kalitesiz ürünlerden daha fazla komisyon alma şansınız vardır. Bu ürünlerin reklamlarını yaptığınız sosyal medya adresleriniz şikayet üzerine kapatılabilir, paylaşımlarınız kullanıcılar üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Yani yüzlerce risk arasından bir ihtimalin yükselmesi ve satıştan elde edeceğiniz komisyonun size ciddi kazançlar sağlaması söz konusu olmalıdır.

Ancak bahsettiğimiz gibi yasaklanan reklamlar nedeniyle ürünlerin pazarlanılırlığı azalmış, harcadığınız zamanın karşılığında hiç bir şey elde etmeme riskiniz de artmış olacaktır. Ama ille de bu işi yapacağım diyorsanız aşağıdaki pazarlama yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

TV Reklamları

TV kanallarında ürünle ilgili reklamlar yaparak hedef kitlenizi sıkmadan, ürünün pazarlamasını yapabilirsiniz. Bunun için kazancınızdan daha fazla bir reklam gideri harcamanız söz konusu olabillir.

Bu işe başvuran kişiler genelde tembellikten hoşlanan memurlardır. Ek iş olarak başlanan bu süreçte oturmak için bol vakti olan bu sektördekiler, web sitesi kurarak orta vadeli bir kazanç elde etme imkanı söz konusu olabilir.

İnternet sitenizde bu ürünlerin her birinin tanıtımını yaparak satışa yönlendirdiğiniz kişilerin satın almaları durumunda kazanç elde edebilirsiniz. Bu işi yapan yabancı firmalar olduğu gibi Türk firmalar da vardır. Ancak ürünlerin marka bilinirliği olmadığı için ciddi bir reklam süreci şarttır.

Sosyal Medya

Facebook, instagram gibi sosyal medya araçları aracılığıyla ürünleri satmanız mümkün olmaktadır. Bu yüzden birkaç farklı sosyal medya hesabı kullanmanız gerekebilir. Çok bilinen bir internet sayfanız varsa ve hiti yüksekse bu sayfa üzerinden ürünün tanıtım videolarını, görsellerini ve metinlerini yayınlayabilir, kullanıcılara mesaj iletebilirsiniz.

Bir e-ticaret siteniz varsa durum çok daha basit olabilir. Müşterilerinize ürünü tanıtan bir mail göndererek dikkatlerini çekebilir, çeşitli kampanyalar düzenleyerek ürünün satılması için çaba gösterebilirsiniz.

Özellikle kozmetik ve takviye edici gıda gibi ürünlerde görülen sosyal medya reklamları defalarca üst üste yayınlanan ürün tanıtımları clickbank sistemi olarak bilinmektedir.

Clickbank Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Clickbank nedir ve ödemeleri nasıl yapılır merak edenler için ödeme yöntemi olarak EFT ve çek tercih edildiğini belirtmek gerekir. Ne yazık ki belirli bir miktarın üzerinde kazanç sağlandığı zaman işe yarayan ödemelerin kısa sürede gerçekleştirilmesi için çok fazla satış yapıp komisyon kazancı gerçekleştirmeniz gerekir. Ne kadar satış yaparsanız o kadar kazanç elde edebilirsiniz.

İlgini Çekebilir :  Dolar Alıp Satarken En Büyük Hatayı Nerede Yapıyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir