Ethereum Mining Bitecek Mi

ethereumminingbitecek

Ethereum, Bitcoin gibi güvenilir olan ve kripto para piyasasında çok rağbet gören bir sanal para birimidir. Ethereum mining bitecek mi sorusunu yanıtladık. Bitcoin madenciliği gibi Ethereum madenciliği de uzun yıllardan beri yapılmaktadır. Herhangi bir yasal sınırlaması olmayan Ethereum mining, insanların bilgisayarlarını özel yazılımlar ile sürekli çalıştırması sayesinde yapılmaktadır. Bu mining işlemi sırasında bilgisayarın ekran kartı tercih edilebilmektedir. Özel yazılım aracılığı ile gerçekleştirilen bu işlem sonucunda Bitcoin’deki gibi bir Blockchain sistemi üzerinde mining yapılmış olur. Bütün işlemlerin sonucunda harcanan elektrik ve zaman karşılığında Ethereum dijital parası elde edilerek Ethereum mining gerçekleştirilmiş olur. Ethereum mining çalışmaları, pek çok bilgisayar kullanıcısı tarafından kişisel olarak gerçekleştirilebilirken, büyük yatırımcılar tarafından da yapılmaktadır. Ethereum madenciliği ile ilgili son zamanlarda en çok sorulan soru ise Ethereum mining bitecek mi olmaktadır. Bu sorunun cevabını verebilmek için öncelikle Ethereum madenciliği hakkında bazı teknik bilgilere sahip olmak gereklidir.

Ethereum mining işlemi sırasında Ethash adı verilen bir yazılım algoritması çalıştırılmaktadır. Bitcoin madenciliğinde olduğu gibi, bu işlemi gerçekleştirebilmek için ASIC elektronik devrelerine sahip olma zorunluluğu yoktur. Buna rağmen, Ethereum madenciliği sırasında çok kuvvetli bir grafik işlemci kartına sahip olmalısınız. Bu işlemler, 64 bit bir bilgisayarda klasik Windows 10 sistemi altında gerçekleştirilebilir. Sahip olmanız gereken ekran kartı ise en az 8 GB paylaşımsız bir ekran kartıdır. Klasik Ethereum mining işlemi bu şartlar altında gerçekleştirilebilirken, artık Ethereum madenciliği için farklı bir döneme girileceğinin sinyalleri verilmiştir. Gerçekleşecek güncellemeler ile birlikte, Ethereum madencilik işlemi biraz önce anlatılandan daha da zor bir hal alacağı için insanlar, Ethereum mining bitecek fikrini ortaya atmış olabilir.

Bütün bunlara rağmen Ethereum mining işleminin, ETH 2.0 ile birlikte farklılaşmasına ayak uydurulduğu takdirde, Ethereum madenciliği hala sürdürülebilir bir işlem olarak yapılabilir. Fakat bütün kurallara uyulmalı ve ortaya çıkacak yüksek maliyetler de göz önünde bulundurulmalıdır.

İlgini Çekebilir :  Yatırımsız madencilik nasıl yapılır? | Yüksek kazanç

Ethereum Mining Bitecek Diyenlere İnanmayın!

2 300x152 - Ethereum Mining Bitecek Mi
ethmining

Ethereum mining bitecek diyenlere inanmamak gerekir. Çünkü yeni ETH 2.0 ile birlikte kripto para madenciliğine devam edilebilecek. ETH 2.0, Ethereum Blockchain sisteminin yeni bir sürümü olarak karşımıza çıkacak. ETH 1.0 sürümü üzerinde yapılacak olan güncellemeler ile birlikte kripto para madenciliğinde yeni bir sisteme geçilmiş olacak. Bu sistem bütün kripto para borsalarını ve madenciliğini etkileyecektir.

ETH 2.0 ile birlikte Proof-of-Stake(POS) adı verilen yeni bir sistem sayesinde daha az elektrik harcanması planlanıyor. Böylece enerji olabildiğince verimli bir şekilde kullanılarak kripto paralar üretilmiş olacak. Bu sistemde, birim zaman başına yapılan işlem sayısında da artış sağlanması planlanmaktadır. Böylece bu sistemin, bir mühendislik çalışması olduğunu ve verimi olabildiğince artırmayı amaçladığını söyleyebiliriz.

Güncelleme sayesinde, ERC20 üzerinde gerçekleştirilen işlemlerde alınan komisyonlarında azalış gerçekleşecek. Kripto para borsalarında yaşanan düşüş döneminde, 20 USDT’ye kadar düşen komisyon ücretleri gerçekçi değildir. Normal zamanlarda bu komisyon ücretleri 60 USDT civarında olmaktadır. Fakat ETH 2.0 ile birlikte bu ücretlerin de düşmesi bekleniyor.

Yeni sistem, Ethereum madenciliği yapan kişilerin bilgisayar grafik işlemcisini değil de sahip oldukları Ethereum sanal paralarını yığma bir şekilde kullanarak üretim yapmalarına olanak sağlıyor. Bu nedenle de kullanıcıların ellerinde belirli miktarda Ethereum bulunması gerekecek. Ellerinde yüksek miktarda Ethereum bulunan kullanıcıların madencilikte daha hızlı üretim yapabilecekleri ve bu nedenle de Ethereum fiyatlarının oldukça artacağı düşünülmektedir.

Fiyat artışları gerçekleşeceği ve Ethereum madenciliğinin zorlaşması ile birlikte yalnızca bu paraya sahip olanların madencilik gerçekleştirebileceği düşünüldüğü için, Ethereum mining bitecek fikri insanlar arasında yaygın bir kanı halin dönüşmüştür. Yine de bu tür dedikodular gerçekleri yansıtmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir