Fiverr Para Kazanma – Fiverr Ödeme Alma

fiverr para kazanma

İçindekiler

Fiverr Para Kazanma Yolları Nelerdir? Fiverr Ödeme Alma Nasıl Yapılır?

Fiverr, çevrimiçi hizmetler ve serbest iş ilanlarının yer aldığı dijital bir platformdur. İnsanlar bu platforma kaydolduktan sonra işlerini yaptırarak hizmet alabilir ya da para kazanmak amacıyla mevcut işlere başvurabilir. Bütün işlemlerin çevrimiçi bir şekilde gerçekleştirildiği Fiverr, günümüzde birçok insanın geçimini sağlamasına yardımcı oluyor. 2010 yılında piyasaya sürülen Fiverr, web tasarımından mimari dizayna kadar birçok alanda hizmet ve iş bulunabilen bir ortamdır. Peki Fiverr para kazanma yolları nelerdir? Para kazanmaya başladıktan sonra Fiverr ödeme alma nasıl gerçekleştirilir?

İsrail tabanlı bir platform olan Fiverr, hizmet ve iş arayan insanları online olarak başarılı bir şekilde biraraya getirebilen ender şirketlerdendir. Şu anda piyasada bu alanda en iyi olan platform denilebilir.

2 1 300x135 - Fiverr Para Kazanma - Fiverr Ödeme Alma
fiverr ödeme alma

Fiverr platformunda para kazanabilmek için öncelikle kayıt olmanız ve sonra iş bulmanız gereklidir. Bunun için öncelikle başarılı olduğunuz ya da yetenekli olduğunuz alanları belirleyin. İnsanlara kaliteli ve hızlı hizmet verebileceğiniz bir alanda iş aramanız mantıklı olan seçenektir. Aksi takdirde, başarısız işlerde insanların güvenini kaybedebilirsiniz.

Hangi yeteneğe sahip olursanız olun “satıcı ol” sekmesi üzerinden yeni bir profil oluşturarak, alanınızda hizmete ihtiyacı olan insanlara ulaşabilirsiniz. Buradaki en önemli adım, verdiğiniz hizmeti doğru bir şekilde tanımlayarak ücret beklentinizi belirtmektir. Tecrübeniz arttıkça ücret isteğinizi daha da artırabilirsiniz.

Fiverr para kazanma işlemini gerçekleştirebilmek için etkileyici bir profile de sahip olmanız gereklidir. İnsanlara başarılı ve yetenekli olduğunuz bir alanda hizmet verebileceğiniz konusunda kendinizden emin olmalısınız. Fakat “satıcı ol” işlemini gerçekleştirip yeni bir satıcı profili oluştururken dikkat etmeniz gereken noktalar mevcuttur. Kendi fotoğrafınızın(ya da videonuzun) ve kısa özgeçmişinizin, satıcı profilinizde yer alması gereklidir. Böylece insanlar sizi tanıyabilir ve onların akıllarında kalıcı bir satıcı haline gelirsiniz. Para kazanabilmek için alıcılardan mesaj gelmesini beklemek yerine, bizzat kendiniz farklı alıcılardaki işlere teklif götürebilirsiniz.

İlk işinizi alıp teslim ettikten sonra Fiverr ödeme alma hakkında da bir önbilgiyi bilmelisiniz. Fiverr, satıcılardan %20’lik bir komisyon kesintisi gerçekleştirir. Örneğin; 100 dolar tutarında bir işi bitirdiyseniz hesabınıza yatacak miktar 80 dolar olacaktır.

Fiverr Ödeme Alma Nasıl Gerçekleştirilir?

Fiverr platformunda tamamladığınız işlerin ücretleri hesabınıza doğrudan aktarılmaktadır. Elbette bundan önce Fiverr, sizden gerekli komisyon kesintisini gerçekleştirir. Hesabınıza yatan miktarı Paypall hesabınıza ve ardından banka hesabınıza aktararak ödemenizi alabilirsiniz. Fiverr ödeme alma işleminde hem Fiverr hem de Paypall belirli kesintiler yaptığı için ana paranızdan bir miktar eksileceğini unutmayın. Bunlara ek olarak, Fiverr ortamında tanımlanmış kazançlarınızı banka hesabınıza aktarmak yerine paranızla alıcı statüsünde hizmetler satın alabilirsiniz.

Fiverr para kazanma işlemi çok zor olmamakla birlikte bazı şartlar altında sizleri daha avantajlı bir duruma getirebilir. Yeni bir Fiverr üyesinin kazancı ile tecrübeli bir Fiverr üyesinin kazancı arasında büyük bir fark vardır. Eğer Fiverr’a yeni kayıt olduysanız ve kazancınızı daha da artırmak istiyorsanız bazı adımları gerçekleştirebilirsiniz.

3 1 300x169 - Fiverr Para Kazanma - Fiverr Ödeme Alma
fiverr para

Hangi Adımlar Daha Yüksek Ödeme Almanızı Sağlar?

Fiverr’da yaptığınız işlerden aldığınız ücreti artırma şansınız vardır. Bunun için öncelikle tecrübenizi artırmalısınız. Fiverr’a yeni kayıt olmuş bir üye bir aylık bir süreç içerisinde 10 iş tamamlarsa ve sürekli aktif olursa “Birinci Sınıf Üye” konumuna yükselir. Bu durum da Fiverr iş ilanlarında daha ilgi çekmenizi ve insanların güvenini kazanmanızı sağlar.

Web platformunda seviyenizi yükselttikten sonra iş ücretlerinizi makul fiyatlarda artırabilirsiniz. Bu size daha yüksek ödemeler almanızı sağlar. Bunun yanında, tecrübeli bir Fiverr üyesi olduğunuz için daha fazla iş alacak ve daha yüksek kazançlar elde edeceksiniz.

Yüksek miktarda ödeme alma ihtimalini artırmak istiyorsunuz ve Fiverr’a kayıt oldunuz fakat bir ay içerisinde gerekli şartları yerine getiremediniz. Bu durumda neler yapabilirsiniz? Bu tür bir durumda ilk ay yaşayabileceğiniz riski göz önünde bulundurarak farklı elektronik posta hesapları ile Fiverr hesapları açabilirsiniz. Bu hesaplar aracılığı ile asıl hesabınıza işler verebilirsiniz. Bu da tecrübe puanınızı artırır.

Fiverr para kazanma yolları sizin yaratıcılığınıza ve yeteneğinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Fiverr ödeme alma ise çok basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bazı ipuçları sizlerle paylaşıldı. Bunlara ek olarak yüksek miktarda ödemeler alabilmek için bu platform üzerinde bir network kurmanız şarttır.

4 1 300x169 - Fiverr Para Kazanma - Fiverr Ödeme Alma
fiverr ödeme

Fiverr Para Kazanma İhtimalini Artırmanın Yolları

Fiverr para kazanma yolları denildiğinde çoğunlukla insanların aklına nizami olmayan yollar gelse de asıl odaklanılması gereken noktalar farklıdır. Gerçek bir yeteneğe sahip olmak zaruridir. Gerçekleştirdiğiniz işin tanımının ve ayrıntılarının yer aldığı bir video hazırlamak da vazgeçilmez bir adımdır. Buna ek olarak, yaptığınız işi sizin gibi yapan başka insanlar da bulup onlarla bir ekip kurabilirsiniz. Böylece daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Yazılım, grafik tasarımı, editörlük ve makale yazarlığı işleri yüksek kazançlar elde etmenizi sağlayacak işlerdir. Bu alanlarda yetenekli değilseniz bile bu işleri gerçekleştiren insanların yer aldığı bir ağa sahipseniz işsiz kalmazsınız. Eğer bu ayrıntıları göz önünde bulundurarak çalışırsanız Fiverr ödeme alma zamanı geldiğinde yüklü miktarda paranın hesabınızda biriktiğini göreceksiniz.

İlgini Çekebilir :  Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz 5 Öneri | Eğlenerek Kazanın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir