Google İle Para Kazanma | Nasıl ve Ne kadar kazanırım

Google ile para kazanma

En büyük arama motorlarından birisi olan Google büyük ve küçük tüm işletmelere Google ile para kazanma imkanları sunmaktadır. Bu kapsamda birbirinden farklı birçok yöntem ile para kazanılması söz konusudur. Eğer bu hususların detaylarına iyi bir şekilde vakıf olabilirseniz bu durumda ciddi gelirler elde edebilmeniz de mümkün olacaktır. Bu kapsamda sizlere yazımızda bu yöntemleri anlatacak ve ayrıntılarına değinerek sizlere yol göstermeye çalışacağız. Bu sayede sizler de ciddi kazançlar elde edebileceksiniz.

Google Adsense

Google denilince akla ilk gelen şeylerden birisi elbette ki Google Adsense olmaktadır. Zira neredeyse tüm internet siteleri bu yöntem sayesinde kazanç elde etmektedirler. Peki bu sistem nasıl işlemektedir? Oldukça gelişmiş arama motoru botlarına sahip olan Google tüm herkesin ilgi alanlarını tespit etmekte ve buna göre reklamlar yayınlamaktadır. Böylelikle hem reklam verenler hem de reklamlara bakanlar açısından ciddi manada zaman ve para tasarrufu sağlanmaktadır.

Google ile Ne Kadar Kazanırım

Google Adsense programı ile birlikte internet siteleri ilk olarak sisteme üye olmakta ve ardından da reklam alacaklarını bildirmektedirler. Ardından da kendilerine verilen reklam kodlarını ilgili alanlara yapıştırmakta ve böylelikle reklam almaya başlamaktadırlar. Bu yöntem ile alınan reklamlarda tıklama başına ücret verilmektedir. Dolayısıyla da sitenin ziyaretçisi ne kadar çoksa o kadar çok reklam geliri elde etmek mümkün olmaktadır.

Mobil Uygulamalar

Google ile Android işletim sistemi iç içe geçmiştir. Bu sebeple ikisinin birbirinden ayrılması söz konusu değildir. Her geçen gün daha da çok artan akıllı telefon sayısı sebebiyle de Android pazarı çok büyümektedir. Dolayısıyla geliştirilen mobil uygulamalar ve yazılımlar da ciddi kazançlar sunmaktadır. Bu kapsamda sıradan bir geliştirici olarak üretmiş olduğunuz uygulamayı Google Play Store mağazasına yükleyebilirsiniz. Ardından da uygulama içerisine alacağınız reklamlar ile kazanç elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulamanızı ücretli yaparak da para kazanabilmeniz mümkündür.

İlgini Çekebilir :  İnternetten Ne Satabilirim?

Eğer ücretli uygulamamı kimse indirmez derseniz bu durumda uygulama içi satın alma seçeneği koyarak daha elverişli bir sistem yapabilirsiniz. Böylelikle kazancınız her geçen gün daha da çok artacaktır. Google ile para kazanma yöntemleri arasında bu yöntem biraz teknik bir konu olarak durabilir. Bu sebeple daha fazla detayına girmeyeceğiz.

Satış Ortaklığı

Google üzerinden para kazanmanın yollarından bir diğeri de satış ortaklığı yapmaktır. Bu kapsamda bir e ticaret sitesi ile ortaklık anlaşması yapılmakta ve e ticaret sitesinin ürünlerini satması için reklamlar yapılmaktadır. Böylelikle tanıtım yapan sitedeki linki kullanarak alışveriş yapan kullanıcıların alışverişlerinden belirli bir yüzde tanıtım yapana kalmaktadır. Dolayısıyla ciddi bir kazanç elde etme imkanı bulunmaktadır. Öyle ki bu durum hem tanıtım yapan hem de tanıtılan açısından son derece avantajlı olmaktadır.

Blog Yazarlığı

Bir diğer gelir elde etme yöntemlerinden birisi de blog yazarlığıdır. Kendi ilgi alanınıza göre açacağını bir blogta yazılarınızı paylaşarak takipçi oluşturabilirsiniz. Zamanlar büyüyen kitleniz sizlere gelecek olan paraların da habercisi olacaktır. ancak bu işi başlangıçta para amaçlı olarak yapmamalısınız. Tamamen eğlendiğiniz ve zevk aldığınız için yapmalısınız. Ardından para kazanmaya da başlayacaksınız.

Önemli Uyarılar

Google para kazanma için son derece elverişli bir ortamdır. Adeta bir derya olan Google’da rotasını iyi bir şekilde tespit edenler tüm her yerdeki paraları toplayabilmektedir. Dolayısıyla sadece kullanıcı olmaktan çıkıp aynı zamanda da üretici olmak son derece önem arz etmektedir. işte bu sebeple günümüz dünyasında üreten kişilerin daha çok kazanacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. Ancak bu konuda sabırlı olmak en temel düsturlar arasında yer almalıdır. Zira ilk başlarda ciddi manada kazançlar elde etmek mümkün olmayacaktır. Aceleci davranmak faydadan çok zarar getirecektir.

İlgini Çekebilir :  İnstagramda Butik Açarak Satış Yapmak

Dolayısıyla yapılması gereken tüm her şeyi kuralına göre yapmak gerekir. Bu kapsamda arama motorlarının koymuş oldukları kurallara da dikkat etmek gereklidir. Örneğin sitelerinizde kopya içerikler yer almamalı, kaliteli paylaşımlar yapmalı ve kullanıcılara iyi bir şekilde hitap etmelisiniz. Aksi takdirde arama motorları durumu anında fark edecek ve sizlere gerekli cezaları verecektir.

Google ile para kazanma yöntemlerinde doğal olmak yukarıda da ifade ettiğimiz üzere son derece önemlidir. İlk olarak takipçi toplamak ardından da kazanç elde etmeye başlamak daha mantıklıdır. Aksi takdirde para kazanmak hayal olacağı gibi paralarınızı da kaybedebilirsiniz.

Sizler de bu ve buna benzer diğer konular hakkında ayrıntılı bilgiler almak için sitemizi ve yazılarımızı takipte kalınız. En güncel, güvenilir ve doğru bilgiler deneyimli yazarlarımız tarafından sizlere aktarılacaktır. Dolayısıyla kısa süre içerisinde para kazanmaya başlamanız işten bile olmayacaktır. O halde girişimlere yavaştan da olsa başlamanızı sizlere tavsiye ederiz. Böylelikle ilerleme kaydetmeye başlayacak ve kısa sürede banka hesaplarınıza paralar gelmeye başlayacak daha sonra da bu meblağlar büyüyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir