Google Play İş Ortaklığı ile Para Kazanma

google playden para kazanma

İçindekiler

Android işletim sisteminin her geçen gün yaygınlaşması Google Play’den para kazanma yollarının da artmasını sağlamıştır. Bu kapsamda popüler olan bir uygulamadan çok ciddi gelirler elde etmek mümkün olmaktadır. İşte bunun için sizlere nasıl para kazanabileceğinizi aktaracağız. Bu sayede sizler de ek gelir elde edebilecek ve hatta asıl kazancınızı buradan sağlayabileceksiniz. İşte bunun için yapmanız gereken en temel şey iyi bir uygulama üretmek olacaktır.

Bu uygulamanın oyun olmasına gerek yoktur. Uygulama yapmaya başlamadan evvel orijinal bir fikir bulmanızı sizlere tavsiye ederiz. Ancak bulamazsanız da mevcut fikirlerin eksik olan yönlerini tamamlamaya gidebilirsiniz. Bunu da yapamam derseniz mevcut olan ücretli uygulamaları ücretsiz bir şekilde sunabilir ancak uygulama içi satın alma ya da reklam gelirleri ile para kazanabilirsiniz.

Kısa bir girişin ardından sizlere para kazanma yollarını teker teker anlatacağız. Böylelikle siz de kendi yeteneklerinize göre bunlardan bir veya birkaçını seçebilir ve işe koyulabilirsiniz.

Uygulama İçi Reklamlar

İnternet sitelerinde olduğu gibi uygulamalarda yer alan reklamlar da ciddi kazançlar sunmaktadır. Ancak bunun için uygulamanızın çok sayıda indirilmiş olması ve çok kişi tarafından da kullanılıyor olması gereklidir. Zira reklam gelirleri tıklama başına elde edilmektedir. Bu durumda ne kadar çok kişi uygulamanızı kullanır ve ne kadar çok kişi reklamlarınıza tıklarsa o kadar çok para kazanabilirsiniz.

Reklamlardan hileli bir şekilde kazanç elde etmeyi sakın ama sakın denemeyiniz. Zira Google botları bunu anında tespit etmekte ve sizleri cezalandırmaktadır. İşte bu durumda uygulamanızın yasaklanması dahi söz konusu olabilir.

Ücretli Uygulama

Kendinizi ispatlar ve çok sayıda takipçi elde ederseniz bu durumda uygulamalarınızı ücretli hale getirebilirsiniz. Ücretleriniz çok cüzi sayıda dahi olsa çok fazla kişi tarafından indirildiği zaman kazancınız ciddi manada artacaktır. İşte bunun için iyi bir uygulama geliştirmenizi sizlere tavsiye ederiz.

Eğer ücretli uygulama geliştirirsem bu durumda kimse uygulamamı indirmez diye düşünüyorsanız bu durumda uygulama içi satın alma özelliği getirebilirsiniz. Bu kapsamda uygulamanızı indirecek kişiler herhangi bir ücret ödemeyecek ancak daha fazla özelliğinden faydalanabilmek için illa ki ücret ödemeleri gerekecektir. Bu yöntem de son derece sık bir şekilde kullanılmaktadır.

Görevleri Yaparak Para Kazanma

Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemlerde sizlerin bir mobil uygulama geliştirmesi icap etmektedir. Ancak şimdi anlatacağımız hususta uygulama üretmeyecek bunun yerine mevcut olan bir uygulamayı indireceksiniz ve ardından da uygulamanın sizlere verdiği görevleri yerine getireceksiniz. Son derece basit ve eğlenceli olabilen bu görevler sayesinde sizler de hem eğlenecek hem de para kazanabileceksiniz. Sizleri daha da fazla heyecanlandırmadan bu uygulamalardan bahsetmek istiyoruz.

İlk olarak WinAt9 uygulaması hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Bu uygulamada sizlere video şeklinde reklamlar sunulmaktadır. Bu reklamları izlemedikten sonra sizlere kısa bir soru sorulmaktadır. Bu soruyu da cevapladıktan sonra ise para kazanmış olacaksınız. Ancak ödeme alabilmek için PayPal hesabı açmanız gerektiğini de unutmayınız.

Google Play’den para kazanma yollarından bir diğeri ise Google ödüllü anketler uygulamasını kullanmaktır. Bu uygulama sayesinde anket dolduracak ve anketlerin uzunluğuna göre ücret elde edeceksiniz. Bu ücretleri telefon hattınıza lira yüklemesi yapacak şekilde kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda Google Play’deki ücretli uygulamalarda da kullanabilirsiniz. Ancak bunun için ciddi sayıda anket çözmeniz gerektiğini de unutmayınız. Ayrıca sorulara doğru cevaplar vererek güven oluşturmanız gereklidir.

Google Play’den para kazanma yöntemleri arasında farklı olan bir uygulama daha bulunmaktadır ki bunun adı FeaturePoints’tir. Bu uygulama için sınırsız internetinizin olması iyi olacaktır. Zira uygulama indirerek para kazanmanız sağlanmaktadır. İndirmeniz istenen uygulamalar ise ücretsizdir. Dolayısıyla herhangi bir ücret ödemeyeceğinizi de sizlere bildirmek isteriz. İndirdiğiniz uygulamalardan puan elde edecek ve bu puanları daha sonra paraya çevirerek harcama imkanı elde edeceksiniz. Bu kapsamda en az 5 Dolar çekebildiğinizi de ifade etmemiz gerekir.

Önemli Uyarılar

Yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemlerin her birisi için son derece sabırlı olmanız gereklidir. Zira hiç kimse bu yöntemler ile çok kısa süre içerisinde yüksek meblağlar kazanamamaktadır. Bu sebeple zaman içerisinde kendinizi ispatlayarak para kazanabilmeniz mümkün olacaktır. Üstelik tüm bunlar için aynı anda birçok farklı platformu da takip etmeniz gerektiğini unutmayınız.

Yukarıda saymış olduğumuz Google Play’den para kazanma yöntemleri daha da çoğaltılabilir. İşte bu sebeple iyi bir araştırma yapmanız gerektiğini unutmayınız. Zira yüksek ücretler vaat eden ancak herhangi bir ödeme yapmayan uygulamadansa düşük ücret vaat edip ödemesini yapan uygulama daha mantıklı olacaktır.

Bu kapsamda burada sayamadığımız daha birçok uygulamanın bulunduğunu dile getirelim. Özellikle yabancı menşeili olan uygulamalardan kazanacağınız Dolar bazlı paraların ülkemizde hemen hemen 4 katına çıktığını da göz önünde bulundurunuz. Bunun yanı sıra yabancı uygulamaların ödeme yapabilmesi için PayPal’in de aktif olması gerektiğini unutmayınız. İşte tüm bu aşamaların ardından sizler de kazancınızı sayıyor olabilirsiniz.

İlgini Çekebilir :  İnternetten Para Kazanmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir