Hangi Bitcoin Cüzdanını kullanmalıyım | En Güvenli Cüzdanlar

Hangi Bitcoin Cüzdanı

İçindekiler

Hangi bitcoin cüzdanını kullanmalıyım sorusu coin dünyasıyla ilgilenen herkesin aklına gelmesi gereken bir sorudur. Popülerliği artan ve son dönemlerde daha da sık ismi duyulan bitcoin dijital para birimi olarak küresel piyasalarda giderek daha fazla alternatif olarak değerlendirilmektedir.  En büyük danışmanlık şirketlerinden olan PWC de bu para birimiyle ödeme alabileceği konusunda açıklamalar yapmıştır. Bu noktada Bitcoin Wallet yani bitcoin cüzdanı da gündeme gelmektedir. Yani sistemin kullanılması ve kazançlarınızın birikmesi için bunun olması şarttır. Çünkü sanal ortamda kazançların kaybolmaması için bir alan gerekir. Bu paraları biriktirmek de ayrıca önemlidir. Bitcoin cüzdanları farklı şekillerde alınabilir ve bunların arasından seçim yapmak gerekir.

Masaüstü Cüzdanı

Hangi bitcoin cüzdanını kullanmalıyım sorusuna verilen ilk yanıtlardan biri masaüstü cüzdanlarıdır. Diğer bir ismi desktop cüzdanlar olan bu uygulamada bilgisayara kurulum söz konusudur. Yani USB sürücü ile portatif bir hal alması da mümkündür. Bu seçeneğin olması epey faydalıdır. Bu cüzdanın bitcoin uzmanları açısından değerlendirmesine göre yeni başlayan kişiler için de bu cüzdan kullanılabilir. Electrum, bu açıdan öne çıkan bir görüntü verir. Yani blok zinciri gerektirmemesi, hızlı şekilde kullanımının da mümkün olması avantaj sağlar. Ana cüzdan kullanılacaksa blok zincirinin bütünü bilgisayara aktarılabilir. Eğer bitcoinler belli bir yerde bulunursa da çok ayrıntı istemeden kullanım için yine Electrum ideal olur.

Web Cüzdanı

Bitcoin muhafazası için önemli bir diğer konu diğer kişilere güvenmek zorunluluğudur. Tek gece içerisinde tüm cüzdanlar kaybolabileceği durumu dışında iyi bir senaryo oluşturulup kaçırma işlemi de görülebilir.  Yani risk almak istemeyen kişiler çok büyük rakamlar da söz konusu olduğu için farlı bir cüzdana yönelebilmektedir. Söz konusu blockchain wallet web üzerinden sonuç almak bakımından önemlidir. Büyük paraların çalınma riski bu şekilde giderilmiş olur.

Donanım Cüzdan Nedir

Hangi bitcoin cüzdanı daha donanımlı derseniz bu cüzdan çeşitlerinden yararlanabilirsiniz.  Şifreleme algoritması bakımından en güvenli olanlardan biridir. USB şekillendiricileriyle de korunabilmesi diğer artılarıdır. Üstelik buna da ekleme yaparak daha da koruma artışı sağlanabilir. Henüz Türkiye’de satışta olmaması nedeniyle ilerleyen dönemlerde buradan değerlendirme yapacak olanların kullanması önerilir.

Mobil Cüzdan

Mobil cüzdanlar bir diğer bitcoin cüzdanıdır ve bunların çalışma sisteminde de diğer çeşitlere göre temelde benzer mantık vardır.  Sanal anlamda güvenlik durumu değerlendirilirse mobillerin daha tam keşfedilmediği görülecektir.  Yani ilerleyen dönemlerde bunu değerlendirebilirsiniz. Özellikle ilk işlem yapan kişilerin bunu seçmemesi önerilir.

En Güvenilir Paper Cüzdanlar

Hangi bitcoin cüzdanı en güvenli bitcoin wallet çeşitlerinden biridir. QR kodları ve kağıt cüzdan çeşitlerinin de görüldüğü paper cüzdanlar üzerine ekleme fırsatı veren ve her zaman saklanması mümkün uygulamalardır. Bitcoin kullanmak istemeyenler için uygun bir yöntem olabilir. Yerini kimsenin bilmemesi bu işlemin en büyük avantajıdır.

İlgini Çekebilir :  Airdrop nedir? Nasıl ücretsiz coin kazanılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir