ICO nedir – Initial coin offering

ico nedir nasıl alınır

İçindekiler

Kripto para borsasının sükse yapmasıyla birlikte yediden yetmişe herkesin diline dolanmış olduğu her geçen gün daha da gözler önüne geliyor. Bu kadar ani ve hızlı yükselen bir piyasadan nemalananların sayısıda her geçen gün çoğalıyor doğal olarak. Kripto paraları bir yatırım yada iş olarak görenler olduğu gibi ciddiye almayanların sayısıda bir hayli fazlalaşıyor. Pastadan pay kapmak isteyen kişiler ise kripto para piyasasına farklı yollardan giriş yapmayı deniyor. Son günlerde ICO diye bir kavram duymaya başladık. Peki bu ICO nedir? Eğer sizde ICO nedir diye merak ediyorsanız makalemizin geri kalanını okumanızı tavsiye ederim.

ICO nedir?

ICO nedir, ICO son zamanlarda kripto para piyasasıyla ilgilenen kişilerce epey sık kullanılan bir terim haline gelmiş bulunmaktadır. Initial coin offering, yani madeni para teklifi anlamına gelen bu sistemin, türkçe karşılığı fiziksel para manasına gelse de işlevi kitle fonu oluşturmaktan öteye gitmiyor. ICO nedir diye sorulduğu zaman vereceğiniz en güzel cevap kitle fonu olacaktır. Daha da açmak gerekirse şirketlerin belirli bir yüzdelerini veya projelerini halka açmaları durumudur. Girişimciler veya şirketler ICO adlı yola başvurarak kişilerden sermaye talep ediyor. Bu sermayeyi kullanan şirketler, ICO sistemi sayesinde kendilerine kripto para oluşturuyorlar. Oluşturmuş oldukları kripto paraları ise fiziksel para veya bitcoin karşılığında kullanıcılarına satarak hisselerini bölüştürüyor.

ICO sistemi nasıl işler?

ICO nedir kısmını okuyan herkesin ICO hakkında gerekli bilgileri edindiğini düşünüyorum. ICO nedir öğrendik peki ya nasıl işler bu ICO sistemi? ICO nedir, projesi bulunan veya yeni açılmak üzere olan fakat sermaye bulamayan girişimcilere şirket kurmak için oluşturulmuş bir fondur. Kendi üretmiş oldukları kripto paraları dış dünyaya açarak büyümek isteyen şirketlerin sayısı bir hayli çoğalmış bulunmaktadır. Kullanıcılar açısından avantajıda bulunan ICO sistemi, alıcıları hem şirketlerden veya projelerden hisse sahibi yapıyor. Hem de ilerde akıbeti belirli olmayan bir kripto para hediye ediyor. Belki de şuan değer görmeyen ICO  kripto parası seneler sonra değer kazanarak kullanıcılarını sevindirebilir. ICO sistemine katılmak için mutlaka güvenilir şirketler kullanmalısınız.

cats - ICO nedir - Initial coin offering

ICO güvenlimidir?

ICO nedir, sistem nasıl işler gibi başlıkları okuyan herkesin ICO hakkında yeterli bilgi seviyesine ulaştığını varsayıyorum. ICO sistemini kavrayan okuyucularımızın aklına mutlaka güvenilir olup olmadığı gelecektir. ICO sisteminin ne kadar güvenilir olduğu tartışmaya açık olsa dahi bunu belirlemek sizin elinizdedir. Güvenilir şirketler seçmek sizin yararınıza olacaktır. Gerçek hayatta olduğu gibi bu alanda da güvenilir şirketler ile çalışmak için, şirketler hakkında neler yazılıp çizildiğine, referanslarına ve birlikte çalıştıkları kişilerin yorumlarına bakmak son derece önem arz etmektedir. Güvenilir bir şirketten alacağınız ICO, hem ileride değerlenecek bir kripto paraya sahip olmanız hem de iyi bir şirkette hisseniz bulunmasına yol açacaktır. Bu yüzden ICO nedir diyenlerin ICO alırken dikkat etmesi gereken en önemli nokta hangi şirket ile çalıştığı olmalıdır.

ICO madenciliği yapılır mı?

ICO nedir ve benzeri tüm sorulara cevap bulduğumuza göre son derece popüler olan madencilik merakının giderilmesine yardımcı olmak yerinde bir hareket olacaktır. Tüm kripto paralarda olduğu gibi ICO aracılığıyla yani şirketler tarafından verilen kripto paralarda da madencilik yapmak mümkündür. Normal kripto paralar ile ICO madenciliği arasında ufak bir fark bulunmaktadır. ICO kripto paraları önce halka sunulup ardından piyasaya sürülmektedir. Buna bağlı olarak piyasaya sürüldükten sonra madencilik yapmaya uygun duruma gelmektedir. Yeni piyasaya giren ICO kripto paralarından potansiyeli bulunanları tercih ederek anında madenciliğe başlayabilirsiniz. Bol miktarda bulunacak olan bu kripto paraları kazmak zorlaştıkça epey değer kazanacaktır.

En popüler ICO hangisidir?

ICO nedir diyen herkesin aklına takılan bir soru daha varsa o da hiç başarılı ICO örneği varmıdır, var ise en başarılısı hangisidir sorusudur. Piyasada bir çok başarılı ICO örneği bulunsa dahi en çok adından söz ettiren ve değer kazanan ICO şüphesiz ethereumdur. Ethereum adlı kripto paranın diğer ICO türlerine göre yükselmesinin elbette bir nedeni vardır. Güvenilir alışveriş sunan yani karşılıklı protokole dayanan sistemi ile ethereum bu sistem ile diğer ICO çeşitleri ile arasındaki farkı açmıştır.

ICO almayı risk olarak görüyor ve daha garanti bir yol arıyorsanız Airdrop nedir? Ücretsiz coin nasıl kazanılır? adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederim

İlgini Çekebilir :  Blockchain nedir ve ne kadar güvenilirdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir