İlk 1 Milyon Liranızı Kazanmanızı Sağlayacak 11 Yöntem

ilk1milyon

İçindekiler

Belki hayal gibi görülebilir… Ama ilk 1 milyon liranızı kazanmanızı sağlayacak 11 yöntem ile aklınızı kullanarak para kazanmanız zor değil. Para kazanmak için hiçbir zaman geç değildir. Bu yüzden sabırlı ve kararlı olursanız para kazanmanız işten bile değil!

İlk 1 Milyon Lira

Birçok kişi, küçük yaşlardan itibaren başladığı para kazanma serüveninde oldukça başarılı yöntemler kullanarak ciddi birikimler elde etmiştir. Ama bu yolun uzun olduğunu ve ne kadar erken başlarsanız o kadar kolay çözüm bulacağınızı aklınızdan çıkarmamanız gerekecektir.

Büyük Düşünün

Bir milyon kazanmak istiyorsanız kendinizi 5 milyon kazanmaya konsantre edin. Çünkü zihniniz bu şekilde işlemeye başladığında sağlam yatırımlara da başlamışsınız demektir. Küçük düşündüğünüzde kazancınız da küçük olacaktır. Özellikle borsa gibi birdenbire dip ve zirve yapmanızı sağlayacak olan yöntemlerle kazancınızı katlayabilir ya da yok edebilirsiniz. Bu yüzden daha az risk alacağınız yöntemleri tercih etmelisiniz.

Kar Marjınızı Arttırın

Gelirleriniz ve giderlerinizden arta kalan sizin karınızdır. Karınızı doğru yatırımlara yönlendirerek, başarılı bir sürecin başlangıcını yapabilirsiniz. 5 bin lira kazanıp, 3 bin lira harcıyorsanız 2 bin liranızla çok güzel yatırımlar yapabilirsiniz. Bir yılda paranızı vadeli hesaba yatırsanız 25 bin lira civarında ilk miktarınızı biriktirebilirsiniz.

Erken Yatırım Yapın

Yatırım için küçük yaşlardan itibaren kafanızı çalıştırmaya başlayın. Harçlık, burs gibi gelirlerinizi birikim haline getirmeniz oldukça kolaydır. Bu yüzden bu tür gelirlerin değerlendirilmesi için yatırım fırsatlarını takip edin. En azından küçük bir vadeli hesap açarak, biriktirmeye başlayın. 500 liralık bir yatırım fonu sizi 36 yıl sonra zengin edebilir. Bunun için de erken davranmanız oldukça önemlidir.

Sevdiğiniz İşi Yapın

Sevdiğiniz işi yapmanız daha fazla kazanmanızı sağlar. Çünkü hem kazanır, hem de başarırsınız. Sevdiğiniz meslekte para kazanmaya başlarsanız birçok kişi gibi siz de başarıya ulaşabilirsiniz. Kişisel gelişim konusunda yazılmış kitaplar başarı hikayeleriyle doludur. Küçük bir kasabaya taşınıp sevdiği işi yapmaya başlayan ve bu başarısını ulusal hatta uluslararası alana taşıyan birçok kişi vardır. Siz neden bunlardan biri olmayasınız? Eğer sabrınız, gücünüz ve tutkunuz varsa başarabilirsiniz ve belki de ilk 1 milyonunuzu kazanmak sevdiğiniz işi yapmaktan geçiyordur.

Sabırlı Olun

Elbette ki birkaç ay içinde zengin olmanız pek de mümkün değildir. Bu yüzden sabırlı olmak ve kazanç elde etmek için birşeyler yapmaya başlamak şarttır. Büyük kazançlar elde etmek için yapmanız gereken en önemli şey, sabırsızlık ve korkudan uzak durmaktır. İlk bir milyonu kazandıktan sonra ikincisini kazanmak çok daha kolay olacaktır. Borsada risksiz oynamak bile yıllarınızı alacaktır. Sabırlı olun ve korkmayın.

Gayrimenkule Yatırım Yapın

Zengin olmanın yolları arasında gayrimenkul yatırımı en önemli konulardan biridir. Özellikle yükselişte olan bölgelerden konut satın almak gelecekte bu emlağı daha yüksek fiyata satarak kar elde etmenizi sağlayacaktır. Gayrimenkul alıp içini sıfırlayıp yüksek fiyata satan birçok kişi vardır. Gayrimenkul satın almak isteyen birçok kişi yakın zamanda yükselişe geçecek olan semtleri tercih ederek oldukça karlı bir başlangıç yapabilir.

Gelir Kaynaklarınızı Arttırın

download 4 300x145 - İlk 1 Milyon Liranızı Kazanmanızı Sağlayacak 11 Yöntem

Tek bir size yeterli gelmiyorsa ek gelir kaynakları elde edin. Videolar çekerek takipçi kazanıp Adsense geliri elde edebilir, boş zamanlarınızda farklı işlerde çalışarak bu kazançlarınızı yatırımıza yönlendirebilirsiniz. Para kazanmak için birçok yöntem bulabilirsiniz. Bu yüzden sabırlı olun ve hedefe odaklanın.

Yaşam Şeklinizi Kontrollü Tutun

Yaşamınızı gözden geçirin ve ne kadar fazla gereksiz harcama yaptığınızın listesini yapın. Gereksiz alışverişlerden gereksiz para harcama şekillerinden kendinizi uzak tutun. Elbette ki sosyal yaşamdan geri kalmayın ama her akşam dışardan yemek zorunda değilsiniz ya da 4 çift ayakkabınızın olması şart değil!

Üretin

Gereksiz alışverişlerden kurtulmak sizi tüketici değil üretici olmaya sevk eder. Bu yüzden üretici bir zekaya sahip olarak her zaman bakış açınızı değiştirme yolunu tercih edin. Lüks arabalar ve evler zenginlik göstergesi değildir. Varlıklı insanlar genelde sade bir yaşam tarzı sürdürür ve saçma sapan harcamalardan kaçınılması gerektiğini bilir. Bu yüzden tüketmek yerine üretmeyi tercih edin.

Mirasları Değerlendirin

Ailenizden kalan mirası yatırım yapmak için kullanabilirsiniz. Bu duruma başlangıçta borçlarınızı sıfırlayarak adım atabilirsiniz. Borçsuz biri olduktan sonra kazandığınızdan kar ettiğiniz miktarı değerlendirin ve ilk yatırımlarınızı yapın. Özellikle ev ve para gibi miraslar kalmışsa bu paraları değerlendirmek için bir yatırım hesapı açabilir, evin değerlenmesini bekleyerek para kazanmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Bakış Açınızı Değiştirin

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamamayı öğrenmelisiniz. Her insan kendine özgüdür ve para kazanmak için ne yapmalı sorusunun cevabı herkes için farklıdır. Bu yüzden para biriktirme ve kazanma sürecinde kimseden medet ummayın, en önemlisi kimseye borçlanmayın. Para kazanmak ve kaybetme konusunda risklere girmeyin.

Ek işler yapmak sizi küçültmez. Önemli olan hedefinize giden yolda emin adımlarla ilerlemektir. Bu yüzden para kazanmak istediğinizde ek gelir kazanmak için gerekirse ayak işleri dahi yapmaktan kaçınmamalısınız.

İlgini Çekebilir :  Para Kazanma Psikolojisi | Bakış açınızı değiştirin ve milyoner olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir