İnstagram Ürün Satışı Yaparak Para Kazanma 2022

İnstagram Ürün Satışı Yaparak Para Kazanma

İçindekiler

İnstagram ürün satışı yaparak para kazanma konusu son dönemlerde birçok kişinin tercih etmiş olduğu kazanç yöntemleri arasında yer almaktadır.

İnstagram başta olmak üzere günümüzde birçok sosyal medya platformu üzerinden kazanç elde edilmeye çalışıldığını bilmekteyiz. Kimisi ek iş olarak bu işe yönelmekteyken kimisi ise asıl kazancını çeşitli sosyal mecralar üzerinden elde etmektedir. Milyonlarca kişinin yer aldığı İnstagram’da kazanç elde edilen alanlardan bir tanesidir. Bundan dolayıdır ki, birçok kişi İnstagram üzerinden kazanç elde etme hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır. Sizlerde İnstagram üzerinden nasıl para kazanacağınız hakkında araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda İnstagram ürün satışı yaparak para kazanma konusundan bahsedeceğiz.

İnstagram Ürün Satışı Yaparak Para Kazanma

Dijitalleşen dünyada sosyal medya uygulamaları hayatımızda derinden entegre etmiştir. Bu sosyal medya uygulamaları üzerinden kişiden hem kaliteli vakit geçirebilir hem de kazanç elde edebilirler. Sosyal medya uygulamaları üzerinden kazanç elde edebilmenin pek çok yolu bulunmaktadır. İnstagram ürün satışı yaparak para kazanma yöntemi de bunlardan biridir. Genel manada fotoğraf ve video paylaşım bildiğiniz bu uygulamada çeşitli yöntemler kullanarak ek gelir elde edebilirsiniz.

İnstagram Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri

İnstagram üzerinden para kazanmak için yapmanız gereken tek şey ne satacağınıza karar vermektir. Bunun dışında gerekli yasal işlemleri de tamamladıktan sonra kolayca evinizden çıkmadan kendi alanınızın içerisinde ürün satışı yapabilirsiniz. Böylelikle ürün satışı yapabilmek için bir dükkân kirası ödemenize gerek kalmadan para kazanabileceğiniz bir alan oluşturmuş olursunuz. İnstagram platformu bu anlamda size fayda sağlayacak en avantajlı platformlardan biridir. Yararlanabileceğiniz bazı öneriler şunlardır;

 • Ne satacağınıza karar verin
 • Etkili bir İnstagram adı belirleyin
 • Logo ve tasarımlarınızı oluşturun
 • Ürün ve hizmet sunumunu iyi yapın
 • Hashtag kullanın
 • Takipçi sayınızı artırın
 • Reklam kaynaklarından yararlanın
 • Müşterileriniz ile iyi iletişim kurun

İnternet üzerinden para kazanma ile ilgili diğer makalelere bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Instagramdan Nasil Para Kazanilir Ornekler 1 1024x600 1 300x176 - İnstagram Ürün Satışı Yaparak Para Kazanma 2022
İnstagram Ürün Satışı Yaparak Para Kazanma

İnstagram Ürün Satışı Nasıl Yapılır?

İnstagram’da ürün satışı yaparak para kazanmak için izlemeniz gereken bazı yollar bulunmaktadır. Bunlar hemen hemen her İnstagram kullanıcısının yapabileceği kadar kolaydır. Öncelikle yapmanız gereken en önemli şey ne satacağınıza karar vermektir. Satacağınız ürüne karar verdikten sonra bu anlamda hizmet veren diğer hesapları incelemeniz gerekir. Hesapları incelemeniz size daha fazla kazanç elde edebilmeniz yönünde fayda sağlayacaktır. Daha sonra İnstagram hesabınızı belirlerken dikkat çekici ve akılda kalıcı bir kullanıcı ismi belirlemeniz gerekir. Kişilerin bu ismi aşina olmaları tercih edilme oranınız arttıracaktır. Ayrıca İnstagram’da sattığınız ürünlerden yüksek kazançlar elde edebilmek için çekimlerinizin kaliteli olması gerekmektedir. Profesyonel çekimler bu anlamda en faydalı çekim yöntemi olacaktır.

İnstagram’dan Ne Kadar Para Kazanırım?

İnstagram’da satış yaparak ne kadar kazanırım? İnstagram üzerinden ürün satış yaptığımız takdirde ürünlerin fiyatını müşteriye en makul şekilde sunmanız gerekmektedir. Belirlediğiniz bu fiyatlar dâhilinde ne kadar çok kişiye ulaşabilirsiniz o kadar fazla kazanç elde edersiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey ürünlerinizin kaliteli olması ve hızlı kargolamadır. Hızlı kargolama kişilerin sizi tercih etmesinde neredeyse en etkili neden olacaktır. Bu konu üzerinde özellikle çalışma yapmamız gerekir. Anlaştığınız kargo firmasının düşük fiyatlı göndereyim yapması yine tercih edilmeniz noktasında size fayda sağlayacaktır.

İnstagram üzerinden satış yapacağınız ürünlerin fiyatı sunacağınız hizmet ve ürüne göre değişiklik göstermektedir. Tüm maliyet analizini yaptıktan sonra sizlere kalan kazancı iyi bir şekilde hesap etmeniz gerekmektedir. Ortalama olarak bir butik sayfaları üzerinden yapılan satışların 2000 TL ile 7000 TL arasında bir kazanç bıraktığını söyleyebiliriz. Oldukça gelişmiş sayfa ve şirketlerin ise aylık olarak 10 bin TL+ tutarda ürün satışı gerçekleştirdikleri bilinmekte.

İnstagram’da Ürün Satma Taktikleri Nelerdir?

İnstagram ürün satma taktikleri ile ilgili olarak farklı yöntemlerin kullanıldığını görmek mümkündür. Günümüzde birçok kişi çeşitli ürün ve hizmeti İnstagram isimli sosyal medya üzerinden pazarlamaktadır. Pazarlama yaparken de ürünü daha fazla kişiye ulaştırmak ya da daha fazla kazanç elde etmek adına bazı yöntemlerden yararlanmaktadır. İnstagram’da ürün satma taktikleri arasında ön plana çıkanlar şunlardır;

 • Merak uyandıran fotoğraflar paylaşın
 • İnstagram reklamlarını kullanın
 • Ürünlerinizi listeleyin
 • Influencerlar ile iş birliği yapın
 • Çekilişler ve yarışmalar düzenleyin
 • Ürünlerin kullanım alanlarını gösterin
 • Hashtag kullanarak birçok kişiye ulaşın
 • Takipçi sayınızı artırın

Yukarıda belirtmiş olduğumuz ürün satma taktikleri tamamen sizlerin harcamış olduğu emek ve çaba ile doğru orantılıdır. Bu taktiklerin uygulanması ve geliştirilmesi ile birlikte sizlerde güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Aksi halde sadece ürünü İnstagram sayfanızdan paylaşmanız sizlere kazanç elde ettirmeyecektir. Bunu göz önünde bulundurarak daha fazla kitleye ulaşmaya ve ürününüzü milyonlarca kişiye sunmaya çalışın.

İnstagram Ürün Satışı ve Para Kazanma

İnstagram Ürün Satışı ve Para Kazanma ile ilgili olarak sizlere kısa ve öz bilgiler sunmaya çalıştık. Sosyal medya platformları ürün ve hizmet satımı konusunda faydalanabileceğiniz en iyi platformlardır. Milyonlarca kişinin yer aldığı bu platformlar tabiri caizse sanal bir Pazar işlemi görmektedir. Bu pazarlarda yerinizi alarak belirtmiş olduğumuz taktikleri kullanıp güzel bir kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle bu aşamada reklam kaynaklarından faydalanmanız sizlere büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bunun yanı sıra sizlerde İnstagram üzerinden para kazanma ile ilgili düşüncelerinizi ve aklınıza takılanları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

İlgini Çekebilir :  Forexde Para Kazanmanın Yolları | Risksiz İlerleyenler İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir