İnternetten satış ortaklığı | Affiliate Marketing nedir?

affana - İnternetten satış ortaklığı | Affiliate Marketing nedir?

İçindekiler

internetten satış ortaklığı

affnedir - İnternetten satış ortaklığı | Affiliate Marketing nedir?

İnternetten satış ortaklığı nedir?

İnternetten satış ortaklığı nedir diye düşünen misafirlerimiz için değinmek istediğim noktalar var. Son yıllarda internet kullanıcısının çoğalması ile ve internet reklamlarının potansiyelinin fark edilmesi ile bu durumu değerlendirmek isteyen kişilerin sayısı bir hayli çoğaldı. Pastadan pay kapmak isteyen kişiler yeni bir sistem keşfederek internetten satış ortaklığı ismini koydu. İngilizce affiliate marketing anlamına gelen bu terim aslında bizlerin hiçte yabancı olduğu bir kavram değildi fakat ilk defa adını bu şekilde duymuştuk.

İnternetten satış ortaklığı ürün pazarlama

Satış ortağı olduğunuz ürünle ilgili tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olduktan itibaren ilk yapmanız gereken hareket pazarlama teknikleri geliştirmek olacaktır. Ürünü daha iyi tanımanız ve kitlenizi bilgilendirmeniz açısından ürünü bizzat kullanmanız büyük bir önem arz etmektedir. Ürününüzü pazarlarken doğru strateji seçtiğinizden emin olunuz. Zira kimse alakasız bir yerde yayınlanan reklam ile ilgilenmez. Çok geniş bir bütçeniz mevcut değilse sosyal medyada gruplar veya sayfalarda ilanınızı paylaşarak insanların karşısına çıkabilirsiniz. İnternet öylesine uçsuz bucaksız geniş bir yer ki sadece bununla da sınırlı kalmayıp ürününüz ile ilgili sitelerin sahiplerine ulaşarak reklam verebilirsiniz.

İnternetten satış ortaklığı furyası almış başını giderken bu konuya açıklık getirme görevini üstlenmek boynumuzun borcu oldu. Affiliate Marketing sistemi yani internetten satış ortaklığına dayanan bu sistem mağazaların, kurumların, kişilerin ürünlerini satıp, satılan ürün adetine göre komisyon almaktan başka bir şey değildi. Biz bunu yüzyıllardır biliyorduk oysaki sadece internet ortamında mutasyona uğramış adı ile karşımıza çıktı.

İnternetten satış ortaklığı yaparak nasıl para kazanırım?

İnternetten satış ortaklığı yapmak için öncelikle size ürünlerini sunacak olan bir satıcı bulmanız gerekmektedir. Bu satıcı ister büyük bir firma isterse de tek kişi olabilir. Satıcınızı forum sitelerinden ve arama motorları aracılığıyla bulabilirsiniz. Satıcınızla anlaşıp ürün hakkında gerekli bilgileri edindikten sonra yapmanız gereken ilk iş ürünün reklamını yapmak olacaktır. “Ben neden reklamını yapayım canım?” diyorsanız eğer unutmayın ki reklam yapmanız satıcı için ne kadar iyiyse sizin için de o kadar iyi olacaktır.

İnternetten satış ortaklığı reklamı derken tabii ki büyük billboardlar veya televizyonda dönen reklamlardan bahsetmiyorum tabii ki. Kendi çapınızda forum siteleri, bloglar ve internette içerik paylaşımı yapabilme imkanınız olan her türlü alanda reklamınızı yapabilirsiniz. Reklam için güzel bir görsel ve özenle hazırlanmış bir tanıtım yazısı bulunmalıdır ki ürünle karşılaşan kişi ne ile karşılaştığını bilsin ayrıca güzel görsel kullanılmasından dolayı bu ürün hafızasında yer etsin. Unutmayın reklam olmazsa yerinizde sayarsınız. Her alanda olduğu gibi burada da kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyin. Ufak harcamalarda bulunmaktan çekinmeyin çünkü size dönüşü çok büyük bir ihtimalle olacaktır.

İnternetten satış ortaklığı veren siteler

ReklamAction

ReklamAction, bilindiği üzere son dönemlerde internetten satış ortaklığı vererek yüksek derecede bir sükse yapmıştır. Uzun zamandır bulundukları bu sektörde öncül şirketlerden biri olmayı başaran ReklamAction her zaman kullanıcılarına daha güzel paralar vaad etmektedir. Türkçe dil desteğine sahip bu sistem ile sizde hemen tüm marka ve kategorilerde ürünleri satmaya başlayabilirsiniz.

HepsiBurada

HepsiBurada, her yaş grubu tarafından bilinen ve televizyon reklamlarını çok iyi kullanan bir internetten satış ortaklığı platformudur. Bu sistem ile kullanıcılarının e-ticaret deneyimlerine katkıda bulunan firma aynı zamanda belirli komisyonlar alarak hem size kazandırıyor hem de kendisi kazanıyor. HepsiBurada’nın üyelerinden ücret talep etmesini saçma bulan kişilerde mevcut fakat bu kadar geniş çaplı bir e-ticaret sitesinde satış yapmak için ücret ödemeniz gerekiyor. Sistem kazansın ki sizde kazanasınız !

Gelir ortakları

Giyimden kozmetiğe, bakım ürünlerinden ev eşyalarına kadar her türlü alanda hizmet vermeye devam eden internetten satış ortaklığı sitesidir. Türkçe dil desteği bulunan bu sistem internetten satış ortaklığı yapan kişiler tarafından oldukça revaçtadır. Gelir ortakları, satış yapmak isteyen satıcılar ile internetten satış ortaklığı zincirine katılmak isteyen kişileri buluşturur. Satıcının eklediği ilan şartlarını kabul eden kişi ürüne satış ortağı olabilir. Gününde ödemeleri ve doğru sayımları ile diğer firmalar kadar güvenilir olan bu sistemi çok geç olmadan denemelisiniz.

İnternetten satış ortaklığı yapmak ile ilgilenmiyorsanız ve internetten para kazanma yolu arıyorsanız diğer makalelerimize göz atabilirsiniz.

İlgini Çekebilir :  E-Kitap Satarak Para Kazanmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir