Ödev Yaparak Para Kazanmak

Ödev Yaparak Para Kazanmak 2

İçindekiler

Ödev Yaparak Para Kazanmak

Ödev yaparak para kazanma işi genellikle öğrencilerin araştırdığı bir iştir. İnternet üzerinden iş yapmak herkesin isteyeceği türden rahat bir iştir. Kendi harçlıklarını çıkarmak ve biraz daha fazla para kazanmak isteyen öğrencilerin internet siteleri üzerinden nasıl para kazanacakları sıklıkla araştırılan bir konudur. Kendi derslerini etkilemeyecek ve biraz da olsa para kazanmalarını sağlayacak işler aramaktadırlar. Bu işlerden öğrenciler için en rahat olanı, evden ödev yaparak para kazanmaktır. Peki ödev yaparak para kazanma işi nasıldır?

Ödev Yaparak Para Kazanma Yöntemleri

Ödev yaparak para kazanma, öğrenciler arasında çok fazla rağbet gören bir iştir. Özellikle üniversite öğrencilerinin yaptığı ödev siparişi işleri, bütçenize destek olmaktadır. Ev gibi rahat bir ortamda ödev siparişi alarak para kazanmak, öğrencilerin kendi işlerini aksatmasının da önüne geçmektedir. Öğrenciliğin getirisi olan ödev yapma işini, para kazanma aracına dönüştürmek öğrenciler için oldukça avantajlıdır. Ödev yükümlülüğüyle uğraşmak istemeyen ama yüksek not da almak isteyen öğrencilerle, oturduğu yerden para kazanmak isteyen öğrencileri buluşturan birkaç platform bulunmaktadır. Online ödev yapma işi yalnızca para kazanmanızı sağlamaz aynı zamanda çeşitli konular hakkında da bilgilendirerek ufkunuzu genişletir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir husus vardır ki bu da sipariş olarak alınan ödevlerin titizlikle yapılmış olmasıdır. Ödev siparişi nasıl alınır ve hangi platformlar yardımcı olur açıklayalım.

Odev Yaparak Para Kazanmak 1 - Ödev Yaparak Para Kazanmak

Sosyal Medya Üzerinden Ödev Siparişi

İnternet üzerinden ödev siparişi alma araştırmasında ilk durak herkesin sıklıkla kullandığı sosyal medyadır. Ödev yaparak para kazanma amacı olan öğrencilerin ilk bakacakları adres herkesin sahip olduğu sosyal medya hesaplarıdır. Peki hangi sosyal medya platformları üzerinden ödev siparişi alabilirsiniz? Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr, Linkedin, Medium gibi sosyal ağlar sizi ödev siparişi verecek öğrencilerle buluşturmaktadır. Bu sosyal ağlarda kendinizi detaylı bilgilerle tanıtmanız varsa ödev örnekleri yüklemeniz oldukça önemlidir.

Forum Siteleri Üzerinden Ödev Siparişi

Sosyal medyadan sonra bir diğer durak ise forum siteleridir. Kompika, Wmaraci, Donanımhaber, Shiftdelete, Technopat gibi forum sitelerinden ödev yaparak para kazanabilirsiniz. İlk dikkat etmeniz gereken şey, sitelere kayıt olurken profilinizi eksiksiz doldurmanızdır. Dolu bir profil güven vermektedir. Ödev siparişleriniz için fiyat belirtmemeniz daha iyi olur. Çünkü fiyat bilginizi gizli tutarsanız öğrencilerle iletişime geçip onları ikna etmeniz daha kolay olur. Her ödev için farklı fiyat belirleyerek pazarlık masasına oturmanız mümkündür.

Freelance Siteleri Üzerinden Ödev Siparişi

Freelance siteleri ise ödev siparişi almak için bir diğer durağınız olabilir. Bionluk, Uzman Kirala, Proje Kurdu, Yapanzi, Fiverr gibi freelance siteleri üzerinden ödev siparişi alabileceğiniz öğrencilere ulaşabilirsiniz. Bu sitelerde genellikle uzmanlık alanı gerektiren grafik veya yazılım gibi iş alanları olsa da ödev siparişi alabilme fırsatınız da vardır. Sitelere kayıt olurken her zamanki gibi profilinize özen göstermeli ve para karşılığı ödev yaptığınızı ilanlar açarak belirtmelisiniz.

Öğrencilere Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Ödev siparişlerinde öğrencilere ulaşma yollarını yukarda açıkladık. Bu siteler üzerinden karşılıklı olarak birbirinizi bulabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli şey profilinize önem vermenizdir. Eksiksiz ve dolu bir profil sizin reklamınızdır. Ayrıca profilinizde para karşılığı ödev yaptığınızı da belirtmeniz gerekmektedir. Aldığınız ödev siparişlerini titizlikle yapmalısınız. Çünkü yaptığınız ve karşılığında para aldığınız her ödev sizin reklamınız durumundadır. Ödev siparişiniz arttıkça ücretinizi de artırabilirsiniz. Açılan ödev ilanlarından sizin bilginiz dahilinde ya da gerçekten yapabileceğinizi düşündüğünüz ödev konularından sipariş almalısınız. Çünkü hiçbir fikrinizin olmadığı ödev konularından sipariş almanız durumunda ortaya kötü bir ödev çıkabilir ve bu sizin güven sarsmanıza neden olabilir.

Ödev Sipariş Süreci Nasıl İşler?

Ödev siparişi alabilmeniz için ilk olarak bir bilgisayar ve internet bağlantısına sahip olmanız gerekmektedir. Ödev siparişi alabileceğiniz sitelere üye olup kendinizi tanıttıktan sonra, sisteme ödev siparişi yükleyen öğrencilere ulaşmalısınız. Her bir ayrıntısı belirtilen ödev siparişini pazarlığa oturarak aldıktan sonra size verilen süre içerisinde ödevi bitirmeniz önemlidir. Ödevleri araştırmanıza dayanarak kendi cümlelerinizle yazmanız istenilir. Küçük ödevler aşağı yukarı 1 ya da 2 gününüzü almaktadır. Büyük ödevler için ise ödevin konusuna göre süresi de değişmektedir. Yaptığınız ödevi zamanında öğrenciye teslim ettikten ya da sisteme yükledikten sonra öğrenci ödevinizi kontrol eder. Yaptığınız ödev istenildiği gibiyse öğrenci size gerekli ücreti öder. Ve profilinizden, yaptığınız ödev için size puan verir. Bu puan da diğer ödev siparişi veren öğrenciler için fikir verme niteliğindedir.

Ödev Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

Ödev siparişi verecek öğrencileri bulduktan sonra, ödev yaparak ne kadar kazanılır? Sorusu merak konusudur. Ödev siparişleriyle ne kadar kazanacağınız aslında sizin belirleyeceğiniz bir konudur. Önceliğiniz kendinizi tanıtmaktır. Gerekli sitelerde gerekli şekilde kendinizi tanıttıktan sonra ödev siparişleri almaya başlarsınız. Bu ödev siparişlerini titizlikle yaptıkça güven oluşturur ve daha çok sipariş alırsınız. Bu şekilde ödev siparişleriyle 2000- 5000 TL arasında kazanabilirsiniz. Ödev siparişi veren öğrenciler genellikle ödev başında 40- 50 TL gibi bir fiyat vermektedirler. Fakat bunlar küçük ve daha az zaman isteyen ödevlerin fiyatıdır. Daha büyük ve daha çok zaman isteyen ödevler için 500- 600 TL civarı ödeme alabilirsiniz. Örneğin bir dönem ödevi aşağı yukarı 10 sayfa sürmektedir. Bu dönem ödevi için 150- 200 TL civarında bir ödeme almanız mümkündür. Para karşılığı tez yazımında ya da tez danışmanlığında ise daha çok para kazanmanız mümkündür.
Ödev siparişi alabileceğiniz platformlardan, ödev siparişi sürecinin nasıl işlediğinden ve ödev siparişinden ne kadar kazanabileceğinizden bahsettik. Siz de ödev yaparak para kazanmak istiyorsanız platformlara bir göz atabilirsiniz.

İlgini Çekebilir :  Video İzleyerek Para Kazandıran 5 Yöntem

7 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir