Oyun Oynayarak Para Kazanabileceğiniz 5 Öneri | Eğlenerek Kazanın

oyun oynayarak para kazanma

İçindekiler

Gencinden yaşlısına pek çok insanın peşinden gittiği ve oldukça keyif veren oyun oynama serüveninizi paraya çevirmeyi hiç düşündünüz mü? Oyun oynayarak para kazanmak mümkün mü? Evet mümkün. Peki ama ne yapabiliriz bu konuda? Gelin size bu alanda yapılan çalışmaları ve ülkemizde de yavaş yavaş ilerleyen bir alt yapının nasıl işlediğini anlatalım. Malumunuz insanların ihtiyaçlarına dair çözümler üreten pek çok sektör gibi, oyun sektörleri de kendi kitlesine ulaşmak istiyor ve bu anlamda oldukça güçlü bir çalışma sunuyor. Yapılacak her işlemin, her yeniliğin ve fırsatın detaylı olarak ön plana çıkarılması dahilinde üretilen bütün çalışmaları ve çözümleri, tek bir tıklama ile inceleyebilir, ön plana çıkarabilirsiniz. Oyun oynayarak para kazanamadım demeyin diye buradayız.

Oyunlarda uzmansanız para kazanabilirsiniz

Eğer bilgi birikiminizin olduğunu düşündüğünüz oyunlarda uzman iseniz, para kazanmanız çok daha kolay olacaktır. Bu konuda örneğin world of warcraft gibi bir oyuna dahil olarak, bu oyun ile ilgili bilgi birikimlerinizi ve deneyimlerinizi sunabilirsiniz. Bu konuda ön plana çıkarılan killer guides gibi sitelere ulaşarak, oyun birikimi ya da oyun hocalığı işi olarak sunulan detaylara dahil olabilirsiniz. Bilgi birikiminizi paraya dönüştürmeniz için, e kitaplar hazırlayabilirsiniz örneğin ve bunları da belirli seviyelerdeki kişilere uygun ödeme seçenekleri dahilinde bu siteler aracılığı ile sunabilirsiniz.

Oyunlarla ilgili yazılar yazabilirsiniz

Oyunlarla ilgili yazılar yazarak, güçlü bir çalışma seçeneğine ulaşabilirsiniz. Oyun yazıları ve oyun inceleme yazıları yazarak para kazanma gibi bir düşünceniz var ise, kesinlikle denemenizde fayda var. Eğer oyun oynamayı seviyor ve oynadığınız oyunları da yorumlamak hoşunuza gidiyor ise, bu konuda sizlere sunulacak pek çok alan bulunuyor. Oyun platformlarında bu alanda hizmet veren yazar yönetimleri dahi bulunuyor. Bu sitelerde oyun analizlerini paylaşarak, rahat, güvenli ve yoğun bir çözüm üzerinden hizmetlerinizi ilerletebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken online detayları takip etmeniz olacaktır bu yüzden.

Hem oyun oyna hem para kazan düşüncesi sizin için de heyecanlı geliyor ise, bu konuda yaptığı çalışmalar ve ayırdığı zamanlar ile para kazanan pek çok insanın olduğunu söylemek istiyoruz. Peki ama işlemin aşamaları nedir? Bir de ona bakalım isterseniz.

Sanal eşya ya da altın satışı yapabilirsiniz

Evet,  gold farming ile para kazanma olarak da bilinen bu yöntem, insanların beklentilerine göre pek çok kişiye ilham veriyor. World of Warcraft gibi online olarak oynanan ve çoklu oyuncu seçeneği ile karşımıza çıkarılan bu oyunlar, online olarak oyun içi para kazanma işlemini sağlıyor. Oyunda belirli madenleri ve diğer alt yapıları geliştirerek, bunları oyun içi ya da dışı server olarak satışa sunabilirsiniz.

E Sport Turnuvaları İle Para Kazanmak

E sport ile para kazanmak konusu da gerçekten ilgi çekici konulardan biri. İnsanlar beklentileri dahilinde ön plana çıkardıkları pek çok çalışmayı, turnuvalar dahilinde ön plana çıkarabiliyor. Yani becerikli ve nitelikli oyuncuların bu konuda giriştiği bu turnuvalar, küçükten büyüğe pek çok kitleye hitap ettiği için, video oyunları üzerinden de gayet profesyonel bir ilerleme sağladığını söyleyebiliriz. Bu yüzden online olarak dahil olacağınız e sport turnuvaları konusu, pek çok kişiye para kazanma kapısı açıyor.

Oyun testi yaparak para kazanın

Oyun testçisi olup para kazanmak konusunda sizlerin de beklentisi var ise, bu da büyük bir artı olacaktır. Çünkü büyük oyun şirketleri, oyun testçileri ile düzenli olarak çalışıyor ve oyunların test edilip, olası sorunların bulunması için emek veriyorlar. Yani oyun testçileri, kendilerine sunulan oyunu oynayarak, sorun bulmaya çalışıyor. Bu kişiler her bir problemi rapor ederek, kişilere bildiriyor.

Bu yüzden daha piyasaya çıkmayan oyunlar adına önden bir test işlemi yaparak, hataları sunuyor ve raporluyorlar. Ama bu süreç, çoğu zaman sizi yıpratabilir çünkü oyun testçisi olmak sanıldığı kadar kolay bir iş olmayabilir. Sevmediğiniz oyunları dahi test etmek, çok küçük çocuk oyunlarını dahi incelemeye çalışmak, sizi yorabilir. Oyun testçileri gizlilik anlaşması imzaladıkları için, bütün bilgileri yalnızca firma ile paylaşırlar. Bu yüzden IGN oyun testi işi olarak yapılacak araştırmalar sonucunda, bu konuda hizmet veren aracılara ulaşabilir ve doğrudan firmalar ile iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz.

İlgini Çekebilir :  Letgodan Telefon Satmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir