Para Kazandıran Web Site Fikirleri | Hiçbir Yerde Görmediniz

Para kazandıran web site fikirleri

İçindekiler

Şimdilerde para kazanmanın yolu teknolojiden geçtiği için, siz de para kazandıran web site fikirleri ile para kazanmaya başlayabilirsiniz. Aslında teknolojiye biraz zaman ayırsanız, ilgi gösterseniz size karşılığını kat kat fazlası ile verecektir. Tek ihtiyacınız olan bir fikir ve biraz da emek

Vereceğim site fikirleri size gerçekten işte budur ! dedirtir mi bilmiyorum ancak, hemen altta listelediğim web sitesi fikirleri ile elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım;

Bu site fikirleri yazısını direkt uygulamaya koyacağınız internet sitesi fikirleri olarak değil de, daha çok kendiniz ile beyin fırtınası yapacağınız, ne sitesi açsam para kazanabilirim sorunuza ufak da olsa bir ışık yakabilecek, bir yol gösterici olması için yazdım.

Sosyal Medya Platformları

Malum günümüzde bir sosyal medya çılgınlığıdır almış başını gidiyor. Siz de bir sosyal medya kanalı kurarak bu çılgınlıktan pay alabilirsiniz. Sosyal medya kanalı kurmak denilince sizi biraz ürkütmüş olabilir ancak korkmayın. Çünkü sanıldığı gibi zor bir iş değildir. Herhangi bir kodlama bilgisine ya da bilişim eğitimine sahip olmanıza gerek olmadan bu işi yapabilirsiniz.

Sosyal medya kanalı kurmak işin kolay kısmıdır. Zor olan kısım ise herkes tarafından sevilecek, kullanılacak bir fikir bulmaktır. İşte bu fikri bulursanız kullanıcılar zaten ilgi gösterecektir. Talep olması halinde uygulamanıza ilgi artacaktır. Bu da kazanç anlamına gelmektedir.

Blog Kurun

İnsanlar yeni bir yere gitmeden ya da bir şey almadan önce diğer insanlardan bilgi ve fikir almayı tercih ediyorlar. Bu yüzden kuracağınız bir kişisel blog ile fikir ve bilgi paylaşmanız mümkündür. Mesela gezmeyi seven bir insansanız gezi bloğu kurarak hem deneyimlerinizi paylaşabilir, hem de kazanç elde edebilirsiniz. Hatta kazandığınız paralarla gezerek bu işi devamlı hale getirebilirsiniz.

Ürün incelemesi yapan, kullanıcı yorumları paylaşan vs. bloglar çok tercih ediliyor. Bayanlar arasında makyaj blogları, güzellik tüyoları veren bloglarda ilgi görüyor. Kadınlar bakımlarına oldukça özen gösteriyorlar ve bu alanda örnek aldıkları kişilerin tüyolarını merakla takip ediyorlar.

Yine yemek blogları da oldukça popüler. Artık defterler rafa kalktı ve her tarif için mutlaka internetten bakılıyor. Ancak bu alanda ciddi rekabet olduğunu söylemek gerek.

Ancak bu alanda rekabetle uğraşmak istemiyorsanız yapılamayanı yapmak daha makuldür. Böylece daha kolay yükselebilirsiniz.

Mekan Tanıtımı Siteleri

Bu fikir herkesin yapabileceği ve tutması oldukça mümkün olan fikirdir. Mesela güller diyarı Isparta ya da Pamukkale gibi şehirlerin tanıtım sitelerini yapabilirsiniz. Daha da çabuk yükselmek istiyorsanız daha küçük bir alanı, bir ilçeyi seçebilirsiniz. Adalar, tarihi ilçeler ya da Kapadokya gibi yöreler oldukça ilgi görecektir. Bu gibi bir yer seçerek tek bir yerin tanıtımını yapmalısınız. Ancak hakkını vererek, her ayrıntısıyla bilgilendirmelisiniz.

Para kazandıran web site fikirleri içinde en kolay ve garantili bir fikir olduğunu söylemek mümkündür. Herkes yaşadığı yeri dahi yapsa kolayca para kazanabilir. Çünkü bu tür ayrıntılı tanıtımlara pek rastlanmıyor.

Spesifik Alanlara Yönelin

Sevdiğiniz bir hobiniz ya da ilgilendiğiniz bir alan varsa bu konuda web sitesi kurun. Mesela hobi olarak balık tutuyor ya da balıkçılık yapıyor olabilirsiniz. Bu konudaki deneyimlerinizi bir web sitesi aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Ancak başka konulara girmeden spesifik tek bir konuda yayın yapmayı unutmayın. Böylece çok daha fazla kişinin dikkatini çekebilirsiniz.

Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür. Mesela motosiklet tutkunları için, kampçılar için  ya da kamera modellerini incelediğiniz siteler gibi spesifik alanlara yönelebilirsiniz.

Hobi Siteleri

Son yıllarda kendin yap, el işleri, tasarım gibi hobilerin yanı sıra daha teknik hobiler de oldukça ilgi görüyor. Bu tür şeylerin nasıl yapıldığını öğrenmek ve bilgi almak adına pek çok kişi bu siteleri takip ediyor. Mesela ahşap boyama ile ilgileniyorsanız bu konuda bir site açarak hem bilgilendirme hem de satış yapmanız mümkündür. Amigurumi de son yıllarda oldukça moda.

Teknoloji Siteleri

Para kazandıran web site fikirleri içinde bilişim sektörü oldukça öne çıkıyor. Her geçen gün yeni teknolojik ürünler çıkıyor piyasaya. Kişiler bir ürün almadan önce bu ürünü kullananların yorumunu merak ettiği gibi diğer ürünlerle karşılaştırılmasını da merak ediyor. Bu yüzden teknoloji alanında kurulacak olan bir web sitesi size kesinlikle kazanç vaat edecektir. ancak rekabetin varlığını unutmadan, ciddiyetle çalışmanız gerek.

İlgini Çekebilir :  Müşterileri Satın Almaya İkna Etmenin Yolları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir