Para Kazanma Psikolojisi | Bakış açınızı değiştirin ve milyoner olun

para kazanma psikolojisi

Para kazanma psikolojisinde zengin insanları, orta sınıftaki bir insandan ayıran en büyük özellikleri bankada sahip oldukları para miktarından çok düşünce tarzlarıdır. Sıfırdan milyonerliğe ulaşmış birçok insan üzerinde yapılan araştırmalarda zengin olmak zihinde başlıyor ve para kazanmaya dair düşünceleriniz zengin olup olamayacağınızı etkileyen önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Hepimizin arzuları ve tutkuları var. Tutkularımız elbette zengin olmak için önemli bir faktördür. Ancak zengin olamamamızın en büyük nedeni inanç eksikliğinden kaynaklanıyor. Zengin insanların daha parayı elde etmek için kullandıkları belli başlı zihinsel taktikleri vardır bu yazımızda onlardan bahsedeceğim.

Zenginler ve Düşünce Tarzları

Maddi durumlarının yetmeyeceği noktada bile büyük risklere baş göstermeleri, yani eğer yapacakları iş onlar için gerçekten önem arz ediyorsa ne kadar olduğu önemli değildir ve bu iş için istikballerini başkalarının parasını kullanarak inşa etmekten çekinmezler. Kafaları sürekli doludur ve istedikleri o harika fikri buldukları zaman bunu gerçekleştirmek için başka insanların parasını kullanarak aksiyon alırlar. Zenginler bilirler ki bir şeyi gerçekleştirmeye yetecek paraları yoksa bu onu yapmaya engel değildir, önemli olan uğraşmaya değer olup olmadığıdır. Orta sınıf insanlar, maddi beklentilerini düşük seviyelerde tutarak hayal kırıklığına uğramaktan kaçınırken zenginler beklentilerini son derece yüksek tutarlar ve karşılaşacakları her türlü zorluğa hazır olurlar. Her zaman heyecanlıdırlar ve hedeflerini belirledikten sonra işe koyulurlar canla başla çalışırlar çünkü gerçek kazananların oturup bekleyenlerin değil onu gerçekleştirmeye cesareti olanlarda olduğunu gayet iyi bilirler.

Para Kazanamamak Daha Zor

Bunu iş olarak görmekten çok bir oyun gibi düşünürler. Para kazanmak onlar için bir oyundur adeta. İşte bu yüzden milyonerler zengin olmalarına rağmen yine de her gün işe gider ve bir sonraki hedeflerine ulaşmaya çalışırlar. Kazandıkları parada sadece hedeflerini ulaştıklarını gösterirler ve daha fazlasını kazanmak için başka yollar ve hedefler belirlerler.

İlgini Çekebilir :  Taksitli borç transferi nedir? Tek bankaya borçlanın

Parayı belkide kişiselleştirirler ve onu bir dost olarak görürler nede olsa bir söz vardır. İnsanın en iyi dostu paradır. Zenginler paranın birçok derde deva olabileceğine gönülden inanırlar oysa orta sınıf bir vatandaş bitmek tükenmek bilmeyen bir musibet olarak görürler çoğu zaman. Onlar için korku yoktur, adı üstünde korkunun ecele faydası yok, para kazandırmaya da. Onlar için imkansıza yer yoktur. Çılgınca gibi görünen her türlü hayal onlara göre uygulanabilir niteliktedir. Bu düzeyde bir bilince sahip olabilmek için öncelikle kendi sahip olduğumuz konfor alanımızı terk etmeliyiz ve süre gelen zamanda zengin olmanın kolay bir şey olmadığını bilirler aynı zamanda bu süreçte kendilerini hep motive ederler. Belirsizliklere bile rağmen rahat hissetmeyi bilirler.

Zengin olmak kadar doğal bir şey yokmuş gibi düşünürler, Zenginler başarı, tatmin ve mutluluğun doğal bir varoluş düzeni olduğuna inanırlar. Neredeyse bu inanç bile tek başına başarılı olmayı garanti eder. Öte yandan, orta sınıf sürekli mücadele halindedir çünkü onlar sadece ummakla yetinirler. Kendini zengin olmaya layık bile görmeyen yığınla insan vardır. Kendinize “Ben kimim ki, milyoner olayım?” demek yerine ”Neden ben de zengin olmayım?” demeyi tercih edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir