Sitene Reklam Al ve Yüksek Paralar Kazan

sitene reklam alarak para kazan

İçindekiler

Ticaretin internetten yapılması birçok sitenin görülür ve ulaşılabilir olması farklı para kazanma yolları getirmiştir.  Bu para kazanma yollarından biri de sitene reklam al para kazan şeklindedir.  Reklam internette çok önemli olduğundan firmalar tıklanma oranı yüksek sitelerde ilan verebilmekte reklamlarını bir program kullanarak yapabilmektedir.

Sitene Reklam Almak

Web siteleri oluşturmak bu işlemlerde ilk aşamadır. Yani öncelikle web siteniz olması gerekir. Bundan sonra sitene reklam alma işlemi olabilir. Ancak bazı bilgilere de sahip olmak gerekmektedir. Yani alt yapı bilginizin olması önemlidir.  Domain ve hosting, site tasarımı, site açma şekilleri gibi işlem sıralamalarını bilmek gerekir.  Sonraki aşamada hitleri yükseltmek için çalışmalar olabilir.

Reklam Şirketi Ve Yöntemleri Hakkında

İnternette bulunan web sitelerine sitesine reklam almak isteyen kişiler ve web sitelerine reklam vermek isteyenler için bir köprü olan reklam şirketleri bu işlemlerden belirli bir miktar para elde etmektedir. Tüm şirketler kendi kurumsal politikalarına göre reklam veren ve alan yerleri seçmektedir. Reklam modelleri de yine şirketlerin kendilerine göre değişebilir. Tıklama bazlı, gösterim bazlı, sabit reklam, pop up reklam, video reklam bazı reklam çeşitlerindendir.  Tıklama bazlı reklamlarda sitenizde bulunan reklama birileri tıkladıkça para ödemesi olur.  Eğer gösterim bazlı reklam varsa reklamın olduğu sayfaya kaç kişi gelirse kazancınız da bu kadar olur. Sabit reklamlarda reklamlar sitenizde yayınlanır ve bunun ne kadar olacağı zaten bellidir. Video reklam yayınlanırken de sayfaya reklam videosu koyularak kazanç olur.

Web Site Tasarımı ve Reklam Alma

Web site tasarımı siteniz üzerinde reklam almak için önemlidir.  Yani bir nevi işlemlerin ilk aşaması gibi de düşünülebilir.  Bunun nasıl tasarlandığına gelince farklı şekillerde bunu yapmak mümkün olur. Yani birçok kaynağa, site örneklerine bakabilirsiniz.  Buna başlamadan önce birtakım web tasarımı kavramlarını da bilmek gerekir. Php ve Asp bunlardan bazılarıdır. Fakat bu teknik bilgiler olmadan da bir sitede blog gibi siteler kullanılabilir. Bu sitelerde görünürlük seviyenizin artması gerekir. Bunun dışında da site açarken şu işlemler yapılmalıdır:

Öncelikle bir domain ve host gerekir. Bunun satın alınması mümkündür. Bazı yerlerde ücretsiz sağlanabilmektedir. Bunu araştırabilirsiniz. Ancak blogger iyi bir alternatif olacaktır. Yani çok bilgi gerekmeden site kurulması mümkündür. Sonra da sitene reklam al işlemi yapılabilir. Gelir sağlamak için reklam almak gerekmektedir. Eğer kategori açısından çok fazla konu varsa bu durumda düz mantıkta iki şekilde kategori sınıflandırması mümkündür.

  • Reklam veren şirketler sayesinde  reklam alınabilir
  • Direkt sitenize reklam verenler

Sitene Reklam Al Uygulaması ile Ne Kadar Kazanırım

Sitene reklam al işlemi ile hit miktarı önemlidir. Yani ne kadar yüksek hit varsa kazanma şansınız da bu kadar fazla olur.  Hit fazlalığı büyük bir şirket olmaya bile yetecek kadar olabilir.  Ancak bazen de birkaç kuruşu geçmeye de bilir. Yani popüler sitelerde reklam alınca fazla kazanma şansı da olur. Ancak reklam alındığı zaman web sitesi ile reklam içeriğinin benzer şekilde olması kazancın artmasında etkilidir.  Basit bir örnekle açıklanırsa, haber sitesi varsa ve günlük yaklaşık 20 bin civarında kişi ziyaret ediyorsa ve reklam içeriği siteyle ilgili değilse başka bir düşük ziyaretçi alan siteye göre daha az kazanç olabilir.

Eğer 10 bin civarında ziyaretçi alan bir site varsa da bu durumda reklam da tatille ilgiliyse alınacak sonuç da fazla olur. Birçok kişi tatil sitesi içindeki reklamı da merak edebileceğinden buna tıklama ihtimali çoğalır.  Ne kadar fazla site ilgisi olursa alınan sonuçlar da iyi olur. Yani sonuç olarak çok kişinin ziyaret etmesi ve reklamdan kazanç elde etme tam paralellik göstermez. İlgili reklam da önemlidir.  Ayrıca belirli dönemlerde verilen reklamlara da tıklanma ihtimali fazladır. Özel günlerde bir sitedeki reklam eğer hediyelik eşyalarla ilgiliyse buna daha fazla tıklanır.

Alt Limit ve Para Çekimi

Sitene reklam al işleminde para çekmek için belirli bir alt limit olabilir. Bazı sitelerde bu çok az bir miktar olabilirken bazılarında da daha fazla olabilir. Örneğin internette en yaygın reklam şirketi olan Google Adsense’de ödeme limiti 200 ₺’dir. Bu rakam güncellenebilmektedir.

İlgini Çekebilir :  Udemy İle Nasıl Para Kazanılır | Udemy İle Para Kazanmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir