Spotify ile Nasıl Para Kazanılır

spotify para kazan

İçindekiler

Milyonlarca kişinin kullandığı en büyük müzik platformlarından Spotifydan para kazanmak mümkün. Dinleyiciler herhangi bir para kazanmıyor olsa da sanatçılar ve şarkı sahipleri bu platformdan para kazanıyor. Siz de şarkı yükleyerek buradan para kazanabilirsiniz.

Spotify ile Para Kazanmak

Sportify’dan para kazanmak istiyorsanız ilk olarak telif haklarına dikkat etmeye azami gayret etmelisiniz. Yoksa para kazanmayı bırakın, siz büyük miktarlarda tazminat ödemek zorunda kalabilirsiniz. Sonraki aşama ise basit de olsa müzik üretmeye başlamanız. Kendiniz bir enstrüman çalıyor olabilirsiniz ya da bilgisayar programları vasıtasıyla müzik üretebiliyor olabilirsiniz. Eğer amatörce de olsa başarılı müzikler yaptığınızı düşünüyorsanız bunları yükleyerek işe başlayabilirsiniz. Para kazanmanın yanı sıra kendinizi tanıtmak için de iyi bir fırsat olacaktır.

Günümüzde her şeye ulaşmak oldukça kolay. Pek çok kişi enstrüman çalmakla ilgileniyor. Sesi güzel olan çok sayıda kişi de mevcut. Bende bunlar yok diyorsanız da devreye teknoloji giriyor ve programlar yoluyla kendi bestelerinizi yapabiliyorsunuz. İşte siz de bu özelliklerden herhangi birini barındırıyorsanız hemen Spotify’a bir şeyler yüklemeye başlayabilirsiniz. Ancak milyonlarca müziği barındıran bir platform olduğu için başta işiniz kolay olmayacaktır.

Spotify dan Para Kazanmak?

Bir şekilde kendinize ait bir şarkı ya da beste üreterek Spotify’a yüklediyseniz Spotify nasıl para kazandırır ona bakalım. İlk olarak hiç kimse sizin şarkınızı aratmayacaktır. Ünlü biri olmadığınızı unutmayın. Bu yüzden tanınmak için biraz çaba sarf etmelisiniz. Bir şekilde insanlara ulaşmak ve onların sizden haberdar olmasını sağlamalısınız. İşte bu ilgiyi uyandırmak için oynatma listelerinde yer almak oldukça avantajlıdır. Bunun için şarkınızı en popüler oynatma listelerine eklemeniz gerek. Sizin tarzınızı yansıtan listelere şarkınızı eklerseniz kısa sürede müzik severler tarafından fark edilebilirsiniz.

İşte Spotif ile para kazanmak bu şekilde mümkündür. Şarkınızın popülerliğe ulaştığını düşünürsek yılda 100 bin dolara kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Tabi başlangıç için daha makul hayaller kurmanızda fayda var.

Popüler Oynatma Listelerine Şarkı Eklemek

Spotify ile para kazanma ipuçları için en değerlisini verdik. Peki şarkımı popüler oynatma listelerine nasıl eklerim diyorsanız, bu da sizin çabanıza bağlı. Popüler listelerde iletişim adresi olduğunu fark edeceksiniz. Bu adres yoluyla liste sahibi ile iletişime geçebilirsiniz. Kendi müziğinizi onun beğenisine sunarak, listeye eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Popüler liste seçimi yaparken listenin sizin tarzınızı yansıtmasına özen göstermelisiniz. Mesela bir klasik müzik listesine pop şarkınızı almayacaklardır. Bu durum sizin reddedilmenize sebep olabileceği gibi listeye eklenseniz dahi avantaj sağlamayacaktır. Doğru listede yer almanız takipçilerinizi de arttıracaktır.
Spotify’da şarkılar dinlenme oranlarına göre gelir getirmektedir. Bu yüzden amaç her zaman daha fazla dinleyiciye ulaşmaktır. Mesela ayda 500 bin dinlemeye ulaşmanız halinde yılda 100 bin dolar kazanma hayali gerçek olacaktır.

İlgini Çekebilir :  Çeviri Yaparak Çok Para Kazanmak | Çeviri yaparak ne kadar kazanırım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir