Taksitli borç transferi nedir? Tek bankaya borçlanın

transferana - Taksitli borç transferi nedir? Tek bankaya borçlanın

İçindekiler

transfernasil - Taksitli borç transferi nedir? Tek bankaya borçlanın

Taksitli borç transferi nedir?

Taksitli borç transferi hakkında son zamanlarda gündeme giren, bankaların yararlı hareketlerinden biri olarak bahsedilebilir. Nedir bu borç transferi diyebilirsiniz o yüzden hemen konuya açıklık getireyim. Borç transferi, birden çok bankada borcunuz bulunmakta ise hepsini tek bankada toplamak adına açılmış bir banka hizmetidir. Sürekli asgari ödeme tutarını ödeyerek biriktirdiğiniz borçlarınız veya birden fazla bankada bulunan kredi ve kart borcunuz var ise hemen bankanıza uğrayarak borç transferi yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Şu anda tüm bankalarda uygulanmayan bu sistem yakın zamanda tüm bankaların kullanacağı bir sistem haline geleceği tahmin ediliyor.

Taksitli borç transferi yapmak kısaca birden çok bankada bulunan kredi veya kredi kartı borcunuzun tek bir bankaya aktarılmasına denir. Eğer borcunuzu ödemekte güçlük çekiyorsanız sizde borç transferi yapmak için banka şubenize uğrayabilirsiniz. Aktarılan borçları kredi çeker gibi taksitlendirip size geri ödeme planı oluşturuluyor ve bu sayede daha rahat bir şekilde kart ve kredi kartı borçlarınızı kapatabiliyorsunuz. Üniversite öğrencileri için oluşturulan kartları da kapsayan bu sistem her kesime hitap etmeye kararlı görünüyor. Eğer üniversite öğrencisi iseniz ve kredi kartınız yok ise ‘Üniversite öğrencilerine hızlı ve kolay kredi kartı veren bankalar‘ makalemize göz atabilirsiniz.

Taksitli borç transferi süreci nasıl işler?

Taksitli borç transferi yapmak istiyorsanız öncelikle çalışmış olduğunuz bankanın borç transferi yapıp yapmadığı ile ilgili kısa bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Net bir bilgi alamadığınız takdirde bankanızı arayarak sormanız gerekir. Bankanız taksitli borç transferine onay vermiyorsa yapacak bir şeyiniz yoktur farklı bankalara olan borcunuzu yine aynı şekilde ödemeye devam edeceksiniz. Eğer bankanız bu işleme onay verirse o zaman soluğu hemen şubede veya mobil bankacılık uygulamanızda alabilirsiniz. Kabul edilen başvurunuz sonrasında taksitli borç transferi yapmış olduğunuz banka diğer bankaya olan borcunuzu EFT ile göndererek size yeni bir borç çizelgesi çıkartıyor. Üstelik gönderilen ücret için sizden EFT ücreti talep etmiyor. Diğer bankada ki borcunuz tamamen kapatıldıktan sonra kullanmış olduğunuz banka sizden gelir belgesi ve kimlik fotokopisi ayrıca fatura (elektrik, su) talep ediyor. Belgelerinizi tamamladıktan sonra ise artık krediniz hazır!

En fazla ne kadar taksitli borç transferi yapabilirim?

Eğer yüklü miktarda bir borcunuz var ise bunu bankanıza danışmanız en doğru yol olacaktır. Bankalar son günlerde ” 20 bin liraya kadar” ibaresini kullanarak 20 bin liraya kadar borç transferine izin verdiğinden bahsediyor. Kredi borcunuzu transfer edemeseniz dahi kredi kartı borcunuzu transfer etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Bu işlemleri yaparken iletişiminizin kuvvetli olduğu bankayı tercih etmek sizin yararınıza olacaktır.

Taksitli borç transferi yaparsam ne kadar faiz öderim?

Faiz sayesinde her geçen gün daha da yükselen bankalar bu işlem içinde müşterilerinden faiz talep etmektedir. Borç transferi yapmak kafanıza yattı ise faizle karşılaşacağınızı az çok tahmin ediyorsunuzdur diye düşünüyorum. İşte böyle bir durumda 1.21 – 1.84 arasında değişkenlik gösteren bir faiz ile karşılaşacağınızı üzülerek söylemek istiyorum. Kredi kartı borçlarına göz attığımızda daha yumuşak bulunan bu faiz ile borçlanmaya hazırsanız hemen bir şubeye gidip başvuruda bulunun.

Taksitli borç transferi yapan bankalar;

bankalar - Taksitli borç transferi nedir? Tek bankaya borçlanın

Akbank borç transferi

  • 2-12 aya kadar vade seçeneği
  • 200-20.000 TL arası transfer
  • Aylık 1.84 faiz oranı

QNB Finansbank borç transferi

  • 2-48 aya kadar vade seçeneği
  • 200-10.000 TL arası transfer
  • Aylık 1.29 faiz oranı

Vakıfbank borç transferi

  • 2-18 aya kadar vade seçeneği
  • 200-20.000 TL arası transfer
  • Aylık 1,49-1,84 arası faiz oranı
  • İster eşit ödeme ister değişken taksitli ödeme fırsatı

Borç transferi yapmak istediğinizden eminseniz en yakın zamanda bankanıza uğrayarak durumu anlatabilirsiniz. Vakti olmayan bireyler ise bankaların mobil uygulamaları aracılığıyla borç transfer işlemlerini takip edebilir. Onay almanız halinde yeni borç planınıza uymanızı tavsiye ediyorum. Uymaz iseniz yasal takip veya idari takip ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yeni ödeme planınız dahilinde 20.000 TL’ye kadar olan borcunuzu 2 ila 48 ay arası bir vade seçeneği ile değerlendirebilirsiniz. Aylık 1,29 ile 1,84 gibi bir faiz tutarıyla karşı karşıya kalacağınız gerçeğini sakın es geçmeyin. Borç transferi yaparken birden çok bankanız bu duruma izin veriyorsa hepsiyle görüştükten sonra karar kılın en düşük oranlarla en iyi hizmeti alın.

İlgini Çekebilir :  Borç Kapatma Kredisi Veren Bankaların Listesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir