Teraryum Bahçe Yaparak Para Kazanma 2022

Teraryum bahçe yaparak para kazanma

İçindekiler

Teraryum bahçe yaparak para kazanma son dönemlerde oldukça sık araştırılan ve merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Teraryum bahçe yaparak para kazanma yöntemleri son dönemlerde ek gelir elde etmek isteyenlerin oldukça sık bir şekilde merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Günümüzde birçok kişi çeşitli iş fikirlerini kullanarak ek gelir elde etmenin yollarını aramaktadır. Teraryum minyatür bahçe de bu ek iş fikirleri arasında yer almaktadır. Birçok kişi çeşitli sosyal mecraları kullanarak Teraryum ve minyatür bahçe yaparak para kazanmanın yollarını aramaktadır. Sizlerde Teraryum ve minyatür bahçe yaparak para kazanmanın yollarını arıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Teraryum bahçe yaparak para kazanma yollarından bahsedeceğiz.

Teraryum Bahçe Yaparak Para Kazanma

Son zamanlarda özellikle pandeminin hayat standartlarımızı değiştirmesi yeni iş kollarının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Teraryum ve minyatür bahçe yaparak para kazanma da bunlardan biridir. Evlerinizde yapabileceğiniz bir Teraryum aylık olarak ihtiyaçlarınızı karşılamanız noktasında yüksek gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Evden teraryum yaparak para kazanma evden yapabileceğiniz en eğlenceli işlerden biridir. Hem keyif alıp hem de para kazanabileceğiniz bu iş son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Teraryumlar görünüşleri sebebiyle de kişilerin sıklıkla satın aldıkları hediyeliklerdir. Bu nedenle bu işe girdiğiniz zaman verdiğiniz emeğin karşılığını yüksek kazanç ile almış olursunuz.

minyatur bahce yapip satmak 300x169 - Teraryum Bahçe Yaparak Para Kazanma 2022
Teraryum bahçe yaparak para kazanma

Teraryum Bitki Türleri Nelerdir?

Teraryum bitki türleri arasında birçok bitki çeşidinin kullanıldığını bilmekteyiz. Bu bitki çeşitleri genellikle iç mekan bitkilerinden oluşmaktadır. Sizler için teraryum yapımında en çok tercih edilen bitki türlerini listeledik;

 • Baldırıkara otu
 • Kuş yuvası
 • Düğme eğrelti otları
 • Alüminyum tesisleri
 • Yayılan kulüp yosunu
 • Venüs sinekleri
 • Sürahi bitkileri
 • Sundew bitkilerini düşünün.
 • Cüce avuç içi
 • Afrika menekşeleri
 • Begonias
 • Tillandsia
 • Kaktüs
 • Hawthornia
 • Echeveria
 • Crassula
 • Peperomia
 • Yeşim bitkileri
 • Bebeğin gözyaşları
 • Sempervivum

Yukarıda belirtmiş olduklarımızın yanı sıra eğrelti otları, etçil bitkiler ve sulu meyvelerinde oldukça çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bu tercihler genellikle teraryumun boyuna ve yapılacak şekle göre değişiklik göstermektedir.

Ayrıca kendi işini kurmak isteyen birçok kişi bağlantıya tıklayarak çeşitli iş fikirlerine ulaşabilirler.

Teraryum Nasıl Yapılır?

Gerekli olan malzemeler elinizde hazır bulunduğu zaman teraryumunuzu tamamlamanız yalnızca 15 dakikanızı alacaktır. Çabukluğu sebebiyle de kişilerin evlerinden yaptıkları işlemlerden biri olmaktadır. Teraryum nasıl yapılır? Teraryum için faunus hazır olarak temin edebileceğiniz ana malzemedir. İçerisine belirlediğiniz konseptte malzemeler yerleştirerek minimum iş gücü ile teraryumunuzu hazırlayabilirsiniz.

Hazırladığınız teraryumları satabileceğiniz pek çok platform bulunmaktadır. Bu platformlar aracılığı ile satışa başlayarak kısa sürede bilindik bir marka yaratmanız da olası bir ihtimaldir. Bilinirliğiniz arttıkça müşteri sayınız da artacağından kazancınız da aynı oranda artacaktır. Teraryum yapmanın en büyük faydası evden çalışabiliyor olmanızdır. Çalışma saatlerinizi kendinizin belirlediği bu sistemde kazancınızı yükseltmek de yine tamamen sizin sorumlulğunuzdadır.

Teraryum Çeşitleri Nelerdir?

Teraryum çeşitleri içeriği ve bitki türlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Genellikle çöl teraryumları ve yağmur ormanı teraryumları tercih edilmektedir. Bundaki en büyük sebebin ise görsel olarak harika bir görünüme sahip olmalarıdır. Günümüzde birçok kişi üretilen bu teraryumları evinde süs olarak kullanmaktadır. Hemen sizlere ön plana çıkan Teraryum çeşitlerini listeleyelim.

 • Çöl Teraryumları: Çöl teraryumları genellikle kaktüs kullanılarak yapılmaktadır ve en çok tercih edilen teraryum türüdür. Bunun en büyük sebebi ise kaktüs ve diğer çöl bitkilerinin teraryum içerisinde daha uzun süreli yaşayabilmesidir. Bundan dolayı genellikle teraryumlarda çeşitli çöl bitkileri tercih edilmektedir.
 • Yağmur Ormanı Teraryumları: Yağmur ormanı teraryumları içerisinde genellikle eğrelti otu ve yosunlar kullanılmaktadır. Hoş bir görüntü sağlayan yağmur ormanı teraryumları satış anlamında ve canlılık açısından en çok tercih edilen teraryum türüdür.
 • Etçil Teraryumlar: Etçil teraryumlar içerisinde ön plana çıkan bitki türünün venüs sinekkapanı olduğu söyleyebiliriz. Bu tür genellikle teraryumun içerisine giren sineklerle beslenmekte ve uzun süre dayanıklılık göstermektedir.

Teraryum Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

Evden teraryum yaparak ne kadar kazanılır? Evden teraryum ve minyatür bahçe yapıp satarak aylık giderlerinizi karşılayacak miktarda ortalama rakamlar kazanabilirsiniz. Kazancınızın ne boyutta olacağını yine siz belirlersiniz. Teraryum konsept fikirleriniz ne kadar farklı olursa bu anlamda tercih edilme oranınız da o kadar artacaktır. Birbirinin aynısı teraryumlar için kişilerin tercih etmeleri açısından kıstasları bulunmaz. Ancak fikirlerinizin ve

Teraryum yaparken kullandığınız malzemelerin orijinal olması özellikle sizin tercih edilmeniz noktasında size avantaj sağlar. Bu sebeple teraryum yapıp satarken kazancınızı yükseltmek için bu iki noktaya özellikle önem vermeniz gerekir. Bu şekilde çok bilindik bir marka olarak kendi işinizi kurabilirsiniz. Ne kadar çok emek verirseniz bu işte o kadar çok kazanç elde etmiş olursunuz.

Teraryum Bahçe Yaparak Para Kazanma Yolları

Teraryum Bahçe Yaparak Para Kazanma Yolları hakkında edinmeniz gereken bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Teraryum bahçe yaparak para kazanmak istiyorsanız önceliğinizin iyi bir reklam çalışması yapmak olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle bu aşamada İnstagram ve Facebook gibi milyonlarca kişinin yer aldığı sosyal mecraların fayda sağlayacağını söyleyebiliriz. Ayrıca hazırlanan teraryumların görsel açıdan cezp edici olmasının da büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sizlerde teraryum bahçe yaparak para kazanma ile ilgili olarak düşüncelerinizi ve aklınıza takılanları yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgini Çekebilir :  Korku evi açmak | Düşük bütçe ile korku evi kurmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir