Udemy İle Nasıl Para Kazanılır | Udemy İle Para Kazanmak

udemy ile para kazan

İçindekiler

İnternet üzerinden para kazanmak son yıllarda çok popüler olan bir durumdur. İşte bu yöntemlerden birisi de Udemy olmaktadır. İnternet üzerinden para kazanacaksınız deyince sakın bir saadet zinciri gibi düşünmeyin zira bu sistemde emek vererek para kazanmanız söz konusudur. Bu konuya açıklık getirmek adına ilk olarak Udemy’nin ne olduğu hakkında sizlere kısa bir bilgilendirmede bulunacağız.

Udemy Nedir?

Udemy nedir sorusunu soranlar için sanal eğitim platformudur cevabını vermemiz hiç de yanlış olmayacaktır. Zira 2009 yılında kurulan bu sitede videolar aracılığıyla insanlar yeni şeyler öğrendikleri gibi öğretmektedirler de. Bu sayede öğrenci ile öğretmen bir arada buluşmakta ve her iki taraf da aradığını bulmaktadır. Site her ne kadar İngilizce olsa da işinizi görecek kadar bilmeniz yeterli olacaktır. Zira ders verme konusunda herhangi bir dil sınırlaması yoktur. Ayrıca Udemy sitesinin tüm dünya genelinde hizmet veren bir site olduğunu da unutmadan ifade etmek gerekir.

Udemy ile Para Kazan

Udemy hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra asıl can alıcı noktaya gelelim. Evet, hepinizin merak ettiği soru eminiz ki Udemy ile nasıl para kazanılır sorusudur. Yukarıda kısa bir şekilde sitenin mantığını anlattık. Sanal olarak eğitim videoları hazırlanmakta ve bu eğitimleri almak isteyen kişiler videolara ücret ödeyerek bu eğitimlerden istifade etmektedirler. İşte bu durumda video hazırlayan kişiler para kazanmaktadır.

Udemy ile para kazanmak istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken iyi olduğunuz bir alanda kaliteli videolar hazırlamak ve ardından da eğitici olarak siteye yüklemektir. Ancak ilk etapta adınız bilinmeyeceği ve çok fazla takipçiniz olmayacağı için takipçi toplamanız biraz zor olacaktır. Bu durumda yapmanız gereken iyi bir takipçi sayısına ulaşana ve sesinizi duyurana kadar ücretsiz olarak video yayınlamaktır.

İyi bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra ise artık videolarınızı ücretli hale getirebilirsiniz. Böylelikle iyi kazançlar elde etmeye başlayabilirsiniz. Üstelik herhangi ekstra bir çaba göstermenize de gerek kalmayacaktır.

Eğitim Alanları

Sitede öğretici olarak verebileceğiniz eğitimlerde herhangi bir sınırlama olmadığını ifade etmek isteriz. Ancak ticari açıdan bakacak olursak fazla talep gören konuların tercih edilmesi sizler için son derece önemli olacaktır. Bu kapsamda sizlere birkaç ipucu verecek olursak en başta elbette ki bilişim kurslarını sayabiliriz. Örneğin kodlama, oyun yazılımı, hackerlik, mobil uygulama geliştirme gibi aklınıza gelebilecek daha birçok maddeyi sıralayabiliriz. Eğitim vereceğiniz dil Türkçe olabileceği gibi İngilizce de olabilir. Eğer İngilizceniz var ise bu durumda daha geniş bir kitleye ulaşabileceğinizi de ifade etmek isteriz.

Sitede eğitim videosu yükleyebileceğiniz alanların sadece bilişim ile ilgili olmadığını ifade etmek gerekir. Bunun yanı sıra dil eğitimleri, el işi eğitimleri, aşçılık, fotoğraf çekme teknikleri, hitabet, müzik aletleri gibi aklınıza gelebilecek daha birçok kişisel gelişim alanında eğitim videoları hazırlayabilirsiniz. Hazırlanan bu eğitimleri 12 Milyona yakın insan izlemektedir. Eğitici kadrosunda olan kişi sayısı ise 20 bin civarındadır. Eğitim alan kişi sayısına bakıldığında bu sayının pek de fazla olmadığını ifade etmek gerekir. Bu sebeple sizin de kendinize bir yer edinebileceğinizi ifade etmek isteriz.

En Çok Para Kazananlar

Udemy ile para kazanan kişiler bir hayli fazladır. Özellikle alanında son derece yetkin olan kimselerin kazandıkları paralar dudak uçuklatmaktadır. Üstelik sadece bildiği işi videoya çekerek anlatması yeterli olmaktadır. Ardından da izlenme sayısına göre daha çok para kazanmak mümkün olmaktadır.

Somut örnek olması açısından Nick Walter isimli bilişimcinin eğitim videoları ile katıldığı ilk ay içerisinde 66 bin dolar kazanç elde ettiğini ifade etmek isteriz. Dudak uçuklatan bir boyutta olan bu kazanç gibi daha birçok kişinin ciddi rakamlar kazandığını ifade etmemiz gerekir.

İyi Bir Udemy Eğitmeni Nasıl Olunur?

Sizler de Udemy öğreticisi olmak istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken tüm her şeyi dört dörtlük yapmak olacaktır. Video çekiminden ders anlatımına kadar her şeyin en iyisi olması gereklidir. Bunun için daha önceden birçok kez prova yapmalı ve kendinize anlatım için hazır bir metin veya taslak hazırlamalısınız. Eğitimlerinizi uygulamalı bir şekilde göstererek kalıcı bir öğrenme sağlamalısınız. Tüm bunları yaparsanız sizler de çok paralar kazanabilirsiniz.

İlgini Çekebilir :  Openload para kazanma | Video yükle para kazan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir