Yatırımsız madencilik nasıl yapılır? | Yüksek kazanç

bitcoin mademcilik sistemi nasil olusturulur - Yatırımsız madencilik nasıl yapılır? | Yüksek kazanç

İçindekiler

Yatırımsız madencilik nasıl yapılır, her geçen gün biraz daha üzerine koyarak büyüyen kripto para borsası hiç duracak gibi görünmüyor. Yaklaşık 2 yıldır halk arasına kadar inmeyi başaran kripto para furyası yediden yetmişe herkesin diline dolanmış gözüküyor. Kahvehanelerde veya altın günlerinde dahi konuşulmaya devam eden kripto para piyasasının nefessiz ilerleyişi herkes tarafından fark edilmiş durumda. Kimi otoriteler tarafından hoş karşılanmayan bir sektör olarak tanımlansa dahi bu işe bel bağlamış ciddi bir çoğunluk göze çarpıyor. Akıbeti hakkında ekonomistlerin dahi kesin bir yorum yapamaması ile birlikte şuan ki gidişatı ile göz dolduran kripto para piyasası, daha uzun yıllar sıkça adından söz ettirecek gibi duruyor.

Yatırımsız madencilik yapmak

Kripto para piyasasında alım satım yaparak pastadan pay kapanlar olduğu gibi emek vererek kazanmaya çalışan kişilerde azımsanamayacak kadar yoğun bulunmaktadır. Bazı ekipmanlar aracılığıyla veya süper bilgisayarlar yardımı ile kripto para madenciliği yapan kişilere madenci adı verilmiştir. Herkesin elinin altında üstün performans sağlayan teknoloji harikası bilgisayarlar veya pahalı ekipmanlar bulunmuyor tabii ki bu madencilik yapılamayacağı anlamına gelmiyor. Yatırımsız madencilik yapmak isteyenlerin elinde bir bilgisayar bulunması yeterli olacaktır. Yatırımsız madencilik yapanların unutmaması gereken altın kural bilgisayarlarının performansına göre kazanç sağlayacakları olmalıdır. Yatırımsız madencilik yapılacağı için düşük kazanç sağlayacağı göz önünde bulundurulmalı ve buna göre madencilik yapmaya başlanmalıdır.

bitcoin 1813503 1540x820 - Yatırımsız madencilik nasıl yapılır? | Yüksek kazanç

Yatırımsız madencilik yapmak için gerekenler

Yatırımsız madencilik yapmak için öncelikle sıradan bir bilgisayara ihtiyaç duymaktayız. Tabii ki bu bilgisayarda bir internet bağlantısı bulunması da altının çizilmesi gereken bir noktadır. Bu gereksinimleri karşıladık varsayıyorum geriye sadece yatırımsız madencilik yapmak için gereken sistemleri öğrenmek kalıyor. İster bilgisayarınız aracılığıyla CPU kullanımına izin vererek isterseniz de tarayıcınız sayesinde yatırımsız madencilik yaparak kripto para kazanabilirsiniz. Yatırımsız madencilik yapmak için kullanmamız gereken programın adı Minergate olarak karşımıza çıkmaktadır.

CPU bazlı madencilik

Yatırımsız madencilik yapmak istiyorsanız fakat durumunuz ekipman almaya el vermiyorsa kesinlikle cpu bazlı yatırımsız madencilik yapmanızı tavsiye ediyorum. Minergate adlı programı indirip bilgisayarınıza yükleyerek hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Öncelikle kayıt olmanızı gerektiren bu sistem ardından Minergate adlı programı indirmenize olanak sağlıyor. Minergate adlı programı indirdikten sonra geriye hangi kripto paranın madenciliğini yapmak istediğinizi seçmek kalıyor. Unutmayın ki bilgisayarınızın kazma performansına göre kazanç sağlayacaksınız. Düşük performanslı bir bilgisayardan düşük performans sağlayacağınız gibi yüksek performanslı bir bilgisayardan güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Minergate sitesindeki calculator adlı hesaplama aracı sayesinde ne kadar madencilik ile ne kadar kazanç sağlayabileceğinizi hesaplayabilirsiniz. Bu alanda dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise yansıyacak olan elektrik faturanız ve yapılan işlemlerden zarar görecek işlemciniz hakkında ki bilgilere sahip olmak olacaktır.

Tarayıcı bazlı madencilik

Yatırımsız madencilik yapmak isteyenler için bir çok yol olduğu gibi bunlardan biride tarayıcı bazlı madenciliktir. Tarayıcı, internete girmenize olanak sağlayan basit yazılımlardır. Genel olarak explorer, chrome ve safari adlı tarayıcıların kullanıldığı internet ortamında internette bulunduğunuz her an para kazanmak mümkün kılınıyor. Nasıl oluyor peki? Minergate adlı programın sunmuş olduğu en büyük nimetlerden biri olan tarayıcı üzerinden madencilik yapma imkanı burada devreye giriyor. İnternette sörf yaptığınız her dakika hatta her saniye için kazanç sağlamak istiyorsanız tarayıcı bazlı madencilik yapmanızı tavsiye ederim. Yapmanız gereken ilk hamle Minergate adlı sisteme kayıt olmak olacaktır. Ardından sizin için vereceği eklentiyi tarayıcınıza kurarak kazmak istediğiniz kripto para türünü seçeceksiniz. Bu aşamaları tamamladıktan sonra tarayıcınızda geçirdiğiniz her saniye için madencilik yapacaksınız. Tarayıcı üzerinden yapılan kazma işlemlerinin CPU bazlı madenciliğe göre bazı farkları bulunmaktadır.

Tarayıcı bazlı ve CPU bazlı madencilik farkları

  • Tarayıcı bazlı madencilik yaparken herhangi bir indirme işlemi yapmanıza gerek kalmaz fakat CPU bazlı madencilikte ise yazılım indirmeniz gerekmektedir.
  • CPU bazlı madencilik, tarayıcı bazlı madenciliğe göre daha yüksek elektrik faturaları ve çok daha yıpranmış bir işlemci ile size geri dönüş yapabilir.
  • CPU bazlı madencilik yaparken daha çok performans gösterilmesine bağlı olarak daha çok kazanç sağlayacağınız gibi, tarayıcı bazlı madencilikte ise daha az işlem yapıldığından dolayı daha düşük kazançlar elde etmeniz olasıdır.
İlgini Çekebilir :  Hangi Bitcoin Cüzdanını kullanmalıyım | En Güvenli Cüzdanlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir