Youtube Kanal Fikirleri | 5 Adet Yüksek Kazançlı

youtube kanal fikirleri

Yüksek getirisi olan bir Youtube kanalı oluşturabilmek için Youtube kanal fikirleri ayrıntılı bir şekilde incelenmelidir. Peki hangi konularda Youtube kanalı açmalısınız?
Youtube, 2005 yılında kurulmuş olan ve bugün 1 milyar civarında kullanıcıya ulaşmış olan bir sosyal medya platformudur. 100 milyonlarca insanı içeren bu aile, yüksek bir reklam gelirine de sahiptir. Geçtiğimiz yıl açıklanan rakamlara göre Youtube, 15 milyar dolar tutarında bir gelirin sahibi oldu. Bu kadar yüksek bir gelire sahip olması da kullanıcılarına iş ortağı olarak ödeme yapmasını sağlıyor. Böylece hem kullanıcılar hem de Youtube kazanmış oluyor.

Youtube platformu, bilgilendirici ve akademik bilgiler barındıran video içeriklerine sahip olduğu gibi geniş bir eğlence içeriğine de sahiptir. Eğlence içerikli Youtube videolarının büyük bir bölümü oyun oynayış videolarını ve incelemelerini içermektedir. Video oyunları izleyen kitleye mensup kullanıcılar çoğunlukla 10-17 yaş arasındaki bireyler olmaktadır.

Youtube’da geniş bir oyun içeriğinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle, eğer oyun tanıtımı, incelemesi ya da oynayışı ile ilgili bir Youtube kanalı oluşturmak istiyorsanız nadir bulunan oyunları kanalınızda paylaşmanız, rekabet açısından olumlu bir gelişme olacaktır.

Özellikle teknoloji ve tarih konularında içerik üreten Youtube kanalları da göz ardı edilemeyecek sayıda bir kalabalığın ilgisini çekmektedir. Dijital dönüşümün yaşandığı bu yıllarda insanların teknolojiye ilgisi giderek artmaktadır. Bu nedenle teknoloji alanında bir konu belirleyebilir ya da teknoloji ile alakalı birden fazla konuyu içeren bir kanal oluşturabilirsiniz. Verilen örnekte olduğu gibi geniş bir yelpazeye hitap eden Youtube kanalı açma arzusu içerisindeyseniz, bunu tek başınıza yapmanız önerilmez. Bu tür bir fikirde birden fazla insanla birlikte çalışma yürütmek en akıllıcasıdır. Böylece her birey kendi üzerine düşen konu ile ilgili ayrıntılı çalışma yapabilir ve özgün içerikler oluşturulabilir.

İlgini Çekebilir :  Dizi İzleyerek Para Kazanmak
2 2 300x169 - Youtube Kanal Fikirleri | 5 Adet Yüksek Kazançlı
benzersiz youtube kanal fikirleri

Tarih konusunda bir Youtube kanalı tasarlamak istiyorsanız bolca okumanız gerektiğini unutmayın. Vereceğiniz yanlış bilgiler kanalınıza olumsuz bir geri tepki oluşturacaktır. En doğru bilgiyi bulmalı ve animasyon ya da gerçek videolar ile konuları anlatmalısınız.

Youtube kanal fikirleri için bir sınırlama yoktur. Fakat, özgün bir fikir olmadan başarılı olmak çok zordur.

Özgün Youtube Kanal Fikirleri

Youtuber olma yolunda ilk adımını atan kişiler genellikle diğer sosyal medya fenomenlerinden etkilenerek bu işe girişirler. Bu tamamıyla yanlış bir tutum olmamakla birlikte; bu sektörde çok kısa sürede büyük işler başarmanızı sağlamaz. Çünkü oyun, teknoloji, eğlence ve tarih gibi herkesin çalıştığı ve rekabetin yüksek olduğu alanlarda en iyisini yapmazsanız başarılı olmanız neredeyse imkansızdır. Bu nedenle kendinize özgü bir konu belirlemelisiniz. Özgün Youtube kanal fikirleri sizlerin kısa sürede büyük başarılar elde etmenizi sağlayabilir.

Başlangıç İçin Önemli Öneri:

Dünya üzerinde milyarlarca insan yaşamaktadır. Büyük çoğunluk okula gider, işe başlar, evlenir ve aile kurar. Bu yaşayış tarzı çoğu insan için ortak olsa da bütün insanlar birbiriyle tamamen aynı olamaz. Bu imkansız bir olaydır. Farklı olmamız ise diğerlerinden farklı bir hikayeye sahip olmamızı sağlar. İşte bu noktada devreye giren fikir ise kendi yaşamınız ve hikayeniz olmalıdır. İlgi çekici olduğunu düşünmeseniz de günlük yaşantınız ile ilgili videolar çekebilirsiniz. Bu videoları kurgulayarak daha ilgi çekici hale getirmek ise sizin elinizde. Emin olun ki; sizinle ortak yanları olan ya da sizinle aynı hisleri paylaşan insanlar sizi bulacak ve aboneniz olacaktır! Yalnızca azimli ve samimi olmanız gereklidir.

Aboneleriniz İle Etkileşim Kurma Vakti!

Günlük yaşantınızı konu edinen, sizi ve işinizi anlatan içerikleri düzenli paylaşmaya başladıktan sonra abone sayınızda artış yaşanacaktır. Buradaki en önemli nokta ise içeriklerinizde kopya içerikler barındırmamanızdır. Video içerikleriniz ne kadar özgün ve gerçek olursa o kadar hızlı abone çekersiniz. Youtube kanal fikirleri içerisindeki konulardan birisine tabi olmak yerine bu yolu izlemelisiniz!

İlgini Çekebilir :  Anket Siteleri İle Para Kazanma | Çok Kolay

Youtube kanal fikirleri :

  • Yarışma Videoları
  • Reaction/Tepki Videoları
  • Parodi İçerik Videoları
  • YouTube Telifsiz Müzik Videoları
  • Animasyon Videoları

Abone artışı yaşanmaya başladığı zaman, aboneleriniz ile etkileşim kurmaya başlamalısınız. Peki onlarla etkileşime geçmek size ne gibi avantajlar sağlayacak?

Youtuber olarak zenginlik hayalleri kuran, kanal açan ve başarısız olan insanların %80’i aboneleri ile etkileşim kurmuyor. Aboneler ile etkileşim içerisinde olmak onlardan haber almaktır. Bir başka deyişle onları bilmek, tanımak ve isteklerine göre hareket etmektir. Buradaki anahtar kelimeye odaklanmalısınız: “Abonelerin istekleri!”. Ayrıca ekstra para kazanma fikirleri için sitemizi inceleyebilir bol bol içerik bulabilirsiniz.

Youtube Kanal Fikirleri Abonelere Bağlıdır

Youtube kanal fikirleri abonelerinizle kurduğunuz etkileşime göre belirlenebilir. Bir konu belirleyip onun üzerinden ilerleyerek Youtube kanalı oluşturmak yerine, sizinle benzer olan insanlara hitap etmek abonelerinizi hiç bir zaman kaybetmeyeceğiniz anlamına gelir. Günlük vloglar çekerek kendinizi samimi bir şekilde tanıttınız. Artık sizi bilen insanlar sizi takip etmeye başladı. Onlarla etkileşim kurdunuz ve artık abonelerinizin isteklerini biliyorsunuz. Bu noktadan sonra onların istek ve dileklerine göre hareket etmelisiniz.

4 1 300x169 - Youtube Kanal Fikirleri | 5 Adet Yüksek Kazançlı
orjinal youtube kanal fikirleri

Buradan varılmaya çalışılan nokta ise bir aile olmaktır. Artık abonelerinizin isteklerini göz önünde bulundurarak günlük yaşantınızın dışında konularda videolar paylaşabilir, çekilişler düzenleyebilir ve hatta aboneleriniz ile bir araya gelerek yeni içerikler yaratabilirsiniz. Birçok Youtuber milyonlarca aboneye sahip olmasına rağmen aboneleri ile doğrudan temas kurmuyor. Fakat siz doğrudan onlarla organik bir bağ kurarak gerçek bir aile olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz. Bu sizin daha çok tanınmanıza ve abonelerinizin artmasına neden olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir